banner1936

Aygün;  “Elimizden Gelen Tüm Gayretimizle Çalışacağız”

Cumhur İttifakı AK Parti Derince Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde hazırladığı beyannamesini vatandaşlarla paylaştı. Yenikent Derince Spor Salonu’nda gerçekleşen beyanname ve meclis üyesi aday tanıtım programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, eski Tarım Bakanı Faruk Çelik, Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti Derince İlçe Başkanı  Selçuk Çakıroğlu ve vatandaşlar katıldı.

İLK GÜNKÜ HEYECANLA ÇALIŞACAĞIZ
Programda ilk sözü alan AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, “Cumhurbaşkanımız bize hayal kurmayı öğretti, dünya beşten büyüktür dedi. Sadece ülkemizin değil, bütün dünyadaki mazlumların umudu olmuştu. Yerel işbirlikçiler onu var gücüyle durdurmaya çalıştılar. Cumhur İttifakı Yenikapı mitingiyle kurulmuş bir ittifaktır. İki lider bu meselenin tüm mazlumların beka meselesi olduğu bilinciyle bir araya gelmiştir. Cumhur İttifakı adaylarımız Tahir Büyükakın ve Zeki Aygün isimleri hepimizi heyecanlandırdı. İlk günkü heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Derincemiz için hayırlı olsun” dedi.

DERİNCE BİRİNCİ GELMELİ
Konuşmasında “Bizim için halk önemli, biz hizmetimizi halk için yaparız, millet için hizmet ederiz” diyen Büyükakın, “Derdi hizmet olanın Allah derdini arttırsın, derdi koltuk olana Allah koltuk nasip etmesin. Biz ilçe ilçe beyannamelerimizi hazırladık, Zeki Abimizle projeleri birlikte hazırladık. Açıklayacağı beyannamedeki projelerin altında benim de imzam vardır. Hizmet işi takım oyunu gibidir. Biz Derince’ye Zeki Abi ile birlikte hizmet etmek istiyoruz. Zeki Abi Derinceli, ben Derince’de doğdum büyüdüm, İl Başkanımız da Derinceli o halde Derince bütün ilçeler arasında birinci gelmeli” dedi.

ARTIK CUMHUR İTTİFAKI VAR
Ülke olarak tarihi bir dönemden geçtiklerini ifade eden MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, “15 Temmuz’da kurulan bu ittifak, bu milletin bin yıllık harcını karan bir ittifak. Artık MHP veya AK Parti yok, Cumhur İttifakı var. MHP bir sınav daha verecek, Cumhur İttifakı’na oy vermeyeceğini söyleyenleri yakından takip eden bir il başkanıyım. İpsizlere sapsızlara sesleniyorum, geç kalmış değilsiniz, bu yirmi günde sınavı geçebilirsiniz, gelin hep beraber Cumhur İttifakı kazansın diye çalışalım, inanın bana Millet İttifakı’nın adayının yanında hiçbir değeriniz yok. Cumhur İttifakı kazanacaktır, gerisi teferruattır. Ülkücülerin oyları Cumhur İttifakı’na ananızın ak sütü gibi helaldir” dedi.

İTTİFAK RUHU DERİNCE’Yİ SARMIŞ
AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “31 Mart Akşamı kimin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağı konusunda bir ittifak var, Tahir Büyükakın Büyükşehir Belediye Başkanı olacak inşallah. Burada da görüyorum Cumhur İttifakı’nın ruhu tüm Türkiye’de olduğu gibi Derince’yi ve bu salonu da sarmış. 31 Mart akşamı Zeki Aygün belediye başkanı olacak. Bu kadroların ve benim inancım tam” dedi.

SORUMLU SİYASETÇİLERE İHTİYAÇ VAR
Zeki Aygün’e destek vermek üzere programa katılan eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise “Değerli arkadaşımız, birlikte uzunca süre siyaset yaptığımız Zeki Aygün’ün Derince’de belediye başkan adayı olması dolayısıyla seçim beyannamesi toplantısına iştirak ettik. Zeki Bey’i tebrik ediyor, Derince’ye hayırlı olsun diyoruz. Uzağı görmeyenler tuzağı göremez. Onun için sorumlu siyasetçilere ihtiyaç var, işte bugün Cumhur İttifakı sorumsuzluğu değil, sorumluluğunun gereğini yapmaya çalışıyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

ZEKİ AYGÜN’Ü YILLARDIR TANIRIM
Türkiye’nin yeni bir süreç yaşadığını, yeniden inşa edildiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise “Türkiye’de bölünmüş parçalanmış siyasi yapıları ortak paydalarda buluşturma suretiyle Türkiye’nin gücünü arttırıyoruz. Birlik önemlidir, Türkiye’yi sevenlerin birlikteliği çok önemlidir, dosta güven verir, düşmanı rahatsız eder. Biz gelişi güzel görev üstlenmeyiz, mutlaka taahhütlerimizi halka ilan ederiz. Zeki Aygün’ü yıllardır tanırım, Derince’de neler yapacağının planlarını anlatacak, onu birlikte takip edeceğiz. Bu siyasetin temeline milleti yerleştirmektir. Bizim siyasetimizin merkezinde millet var, siz varsınız. Biz milletin yanında duran bir partiyiz” dedi.

DERİNCELİ KAZANÇLI ÇIKACAK
Oy versin veya vermesin herkese planlarını anlattıklarını da kaydeden Yazıcı, “Projemizi anlatıyoruz ki, vatandaş seçme hakkını kullanırken kime neye niçin oy verdiğini bilsin. Bu da demokratik kültürün geliştirilmesine muazzam bir katkıdır. İnşallah şu kalan günlerde bir an bile boş durmayalım. Biz doğru işi yapıyoruz, projelerimiz doğru, yeter ki yapacaklarımızı, yaptıklarımızı da referans göstererek hedef kitleye anlatalım. İnşallah 31 Mart akşamı sandıklar açıldığında sandık sonuçlarından Derince kazançlı çıkacak. Ben şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
Daha sonra kürsüye gelen Derince Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, seçim beyannamesini açıklamaya başladı. Gönül Belediyeciliği şiarıyla yola çıktıklarını söyleyen Aygün, “İşin sonu yine hizmete dayanıyor, bu hizmetleri ben yapacağım. Derince için elimizden gelen tüm gayretimizle çalışacağız” dedi.

İŞTE ZEKİ AYGÜN’ÜN BEYANNAMESİNDE YER ALAN PROJELER

Derince Millet Bahçesi; Daha önce bir stadyum vardı, yıkılarak 120 dönümlük bir alana dönüştü, bugün Türkiye’de illerimiz nefes alsın diye ortaya konulan projelerden biri. Yaşam alanları ve ihtiyaç alanları oluşacak. İnşallah o bölgenin ihtiyacı olan sosyal donatı alanlarını ilave edeceğiz.

Çenesuyu Battı Çıktı Projesi; Çenesuyu ve Liman Yolu’nda birer battı çıktı yapacağız.

Derince Ağız ve Diş Hastanesi; Bunu daha önce milletvekili olduğumda da çalışmıştım. 140 dönümlük bir yerimiz var, burayı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi yapacağız ve

Derince Yanık Hastanesi: Aynı yerde bir de Yanık Hastanesi olacak

Derince Limanı D100 Tem Bağlantı Yolu ve Kavşak Projesi; Liman giriş çıkış gölgeleri ve üst yapıları düzenlenerek çevresiyle daha modern bağlantılara sahip olacak.

Gençlik ve Spor Kampı; İlçemizde bulunan 50 bin metrekarelik alana Gençlik ve Spor Eğitim Kampı yapılacak. Derince Kent Meydanı; 140 dönümlük alanın 40 dönümünü sağlık alanına geriye kalan 100 dönümlük alanı kamu binalarına ayıracağız. Belediyemizi de burada yapacağız, toplumun ihtiyacı olan bütün birimleri bir yerde toplamış olacağız.

Derince’de Yüksek Okul; Kocaeli Üniversitesi’ne bir bina tahsis edeceğiz ve bir fakülteyi buraya getireceğiz.

Kentsel Yenilenme; Yenikent ve Araptepe ve Deniz Mahallesi’nde bir kentsel dönüşüme gireceğiz.

Kaşkaldere Kavşak ve Alt Geçidi; İlçemizin batı girişinde bulunan yan yolun çift yönlü trafiğe açılması ile araç trafiği rahatlayacak

Yavuz Sultan ve İbn-i Sina Mahallesi D-100 Bağlantı Köprüsü; İki mahalle arasında bağlantı kurma ve kamu hizmet binalarının kent meydanına ulaşmasını sağlamak için yapacağız.

Modern Küçük Sanayi Sitesi; Modern Küçük Sanayi Sitesi ilçemize değer katacak.

Modern Hayvan Satış Yeri ve Kurban Kesim Alanı; Derince halkı ve hayvan satıcıları için modern bir alan oluşturulacak.

Çenedağ Doğa Parkı; Çenedağ Doğa Park Derince’nin değerine değer katacak. Toylar yolu üzerinde Kadırga Mesire alanı olarak bilinen noktada şenlikler yapılacak.

Tahtalı Gölü Doğa Park; İshakçılar Tahtalı göleti yeniden düzenlenecek. Sosyal donatı alanları hobi bahçeleri, çocuk ve genç oyun grupları kurulacak.

Aqua Park; Yap İlet Devret modeliyle yapacağız. İlçemize değer katacak.

Çocuk Kültür Merkezi ve Aile Yaşam Merkezi; Ailelerin çocuklarını rahatlıklar bırakacağı bir tesis olacak.

Spor Kulüpleri ve Gençlik Merkezi; Derince Belediyespor ve diğer amatör kulüpler için ilave tesisler yapılacak. Alanda ayırca bir Gençlik Merkezi kurulacak.

Mahalle ve Köy Konakları; Vatandaşlarımızın taziye, nişan kına gibi etkinliklerini yapabilecekleri mahalle ve köy konakları yapacağız.

Hayır Çarşısı; İlçede aktif olarak faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları, derneklerin kermes veya hayır faaliyetlerini yürütebilecekleri bir alan oluşturulacak.

Anadolu Kültür Merkezi; Yenikent Kültür Merkezi’nde bir bölüm tahsis edeceğiz. Sivil Toplum Kuruluşları aynı çatı altında olacak. Çok amaçlı salonların olacağı yapı içinde STK’larımız için her türlü imkanı sağlayacağız.

Millet Kıraathanesi; Kitap kültürünü yaygınlaştırmak için Gar binamızı Millet Kıraathanesi’ne çeviriyoruz.

Cımbızdere Mesire Alanı; Derince Cımbızdere Mesire Alanı oluşturacağız.

Engelsiz Ulaşım Aracı; Toplu taşıma ve diğer araçları kullanamayan engelliler için Engelsiz Ulaşım Aracı oluşturacağız.

Alo Vefa Hattı; Yaşlı ve bakıma muhtaç ailelere destek vereceğiz.

Gez-Gör-Bil; İlçemizde ikamet eden emekli ve vakti olanları periyodik aralıklarla gezdireceğiz.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi; Çenedağ Mesire Alanı içinde bir Hayvan Rehabilitasyon Merkezi kuracağız.

Çenesuyu Tanzim Satış Mağazası; Çenesuyu’nun satışının yapılacağı bir satış mağazası kuracağız.

Sevgi Mağazası; Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle ihtayaç sahibi vatandaşlara her türlü ihtiyaç malzemesini temin edeceğiz.

Balıkçı İskelesi; Derince Harikalar Sahili’nde bir iskele yapacağız.

Akıllı ve Kapalı Otobüs Durakları; Akıllı ve kapalı otobüs duraklarında USB şart ünitesi de olacak.

Yeraltı Çöp Konteynırları; İlçemizin ihtiyacı olan yerlere yeraltı konteynırları koyacağız.

Tarımsal Kalkınmaya Destek; İlçe köylerimizde tarımı desteklemek amacıyla aspir ekimi ve aspir yağı üretim tesisi kuracağız.

Yeni Sosyal Yaşam alanları; Mahalle ve sokaklarımızdaki park ve yaşam alanlarını yeniden projelendireceğiz.

1071 Kongre ve Kültür Merkezi; Sırrıpaşa Mahallesi’nde kaba inşaatı tamamlandı. Modern bir kültür merkezi olacak.

Yenikent Kapalı Pazar Alanı; Yenikent mahallesinde altında otoparklar olan bir Pazar alanı oluşturacağız.

Yenikent Kültür Merkezi; Yenikent Kapalı Pazar alanı üzerinde sosyal ihtiyaçlara yönelik donatılar planlanacak.

Hoca Ahmet Yesevi Camii; Hali hazırda kaba inşaatı devam eden cami tamamlanacak.

Dumlupınar Spor ve Rekreasyon Alanı; Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan askeri alan vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1963

banner1964

banner1966