Gebze Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri 14 boyda yüzlerce pehlivanın er meydanındaki nefes kesen mücadelelerine sahne oldu
KIRAN KIRANA MÜCADELE
Gebze Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri bu yıl da kıran kıran mücadelelere sahne oldu. 14 boyda 400’ün üzerinde güreşçinin birincilik için mücadele ettiği Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde Orhan Okullu’yu mağlup eden Ali Gündüz bu yılın başpehlivanı oldu. Başpehlivanlıkta Ali Altun ve Sermest Bulut 3.’lüğü paylaştı. Gebze’ye yakışır büyüklükte bir güreş şampiyonası yaşamanın ve düzenlemenin mutluluğunu duyduklarını dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Gebze’mizde Hünkar Çayırı’ndaki er meydanında sporun tüm güzelliklerini yaşatarak mücadele eden pehlivanlarımız olmak üzere; bizleri bu önemli organizasyonda yalnız bırakmayan AK Parti Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık, Mehmet Ali Okur ve Zeki Aygün, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Sayıştay Onursal Daire Başkanı Nurşen Yapıcı, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş.
KATILIMCILARA TEŞEKKÜR
Gebze Belediyesi’nin kardeş belediyesi Samuil’in başkanı Dr. Beytullah Salih, Tokat Erbağ Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, AK Parti İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Demir, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, geçen yılın Hünkâr Çayırı Yağlı Güreşleri Ağası Mustafa Ölmez, Güreş Federasyonu As BaşkanıMehmet Genç, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Ahmet Kisbet, başkan danışmanı Şakir Bitmez, Güreş Federasyonu Yağlı Güreş yönetim kurulu 2. Başkanı Metin Başdemir, Antalya’dan eski başpehlivanlardan Nizamettin Akbaş, Kocaeli Güreş İl Temsilcisi Ziya Yürük ve tüm güreş meraklısı tüm hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ederim” dedi.
BAŞ PEHLİVAN |
|
S.NO |
ADI SOYADI |
1 |
ALİ GÜRBÜZ |
2 |
ORHAN OKULLU |
3 |
SERMES BULUT |
3 |
ALİ ALTUN |
BAŞALTI PEHLİVAN |
|
S.No |
ADI SOYADI |
1 |
SİNAN KAYA |
2 |
İSMAİL KOÇ |
3 |
FARUK KOCA |
3 |
FERİDUN ÇATAK |
BÜYÜKORTA PEHLİVAN |
|
S.N. |
ADI SOYADI |
1 |
KAZIM SAN |
2 |
CUMALİ KÜÇÜKGÜÇLÜ |
3 |
RIFAT POYRAZ |
3 |
ABDULHAMİT ALTUN |
KÜÇÜK ORTA BÜYÜK |
|
S.NO |
ADI SOYADI |
1 |
ŞAHİN BİRİCİ |
2 |
RECEP TASLAK |
3 |
ŞAHALİ KURT |
3 |
BURAK KAYA |
KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK |
|
S.No |
ADI SOYADI |
1 |
ALİ YANATMA |
2 |
ALİ KAZIM YAVUZ |
3 |
BURAK ERYILMAZ |
3 |
MUSTAFA ÇELİK |
DESTE BÜYÜK |
|
S.N. |
ADI SOYADI |
1 |
YILDIRAY AKIN |
2 |
AKIN YAZ |
3 |
HALİL BAŞDEMİR |
3 |
OĞUZHAN BOZKURT |
DESTE ORTA |
|
S.NO |
ADI SOYADI |
1 |
İSMAİL ÇIRAK |
2 |
OSMAN HAVZER |
3 |
YAŞAR ŞAN |
3 |
RAMAZAN GÜRGEN |
DESTE KÜÇÜK |
|
S.No |
ADI SOYADI |