banner1176

Numan Kurtulmuş Kocaeli'den %60 oy istedi
 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İmralı'daki görüşmelere ilişkin, "İnşallah bu milletin ferasetiyle, hiç bir provakasyona meydan bırakılmadan, bu memlekette bu süreç kardeşlik içerisinde tamamlanacak, bitirilecektir" dedi. 

OY ORANI YÜZDE 60'IN ÜZERİNE ÇIKMALI

Numan Kurtulmuş, Kocaeli teşkilatından 12 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi`ni istediğini üstüne basarak söyledi. Kurtulmuş, “Yerel belediyeleri alacaksınız, Büyükşehir`i alacaksınız bundan şüphem yok. Ama yüzde 52 oy Kocaeli için yetmez. Bu oy oranına siz kendiniz karar vereceksiz. Fakat yüzde 60 üstüne çıkmak zorundasınız” dedi.

The Ness Otel'de düzenlenen AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı 58. Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Kurtulmuş, önümüzdeki hafta 28. Şubat olayının yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, söz konusu dönemde halkın oylarıyla seçilmiş bir iktidarın, halkın oylarıyla getirilen bir Başbakan'ın altından zorla koltuğu alınarak Türkiye'nin olağanüstü bir döneme sokulduğunu kaydetti.

Yıl dönümü yaklaştığı için radyolarda televizyonlarda bu konunun konuşulduğunu dile getiren Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Fadime Şahin dedikleri bir kadını çıkarttılar, hüngür hüngür ağlattılar televizyonlarda günlerce. Fadime Şahin gibi Müslüm Gündüz gibi bir takım adamlar üzerinden dine yapmadıkları hakaret ve küfür kalmadı. Bu dönem içerisinde bütün milletin değerlerini karşılarına alarak, milletin çocuklarına ne çileler çektirdiler. 28 Şubat'ta ne olduğunu hatırlamakta fayda var, kimlerin o süreçlerde ne katkıları vardı onları hatırlamakta fayda var. Şimdi herkes demokrat kesiliyor. Buna öyle çok kolay inanmamak lazım. Buna 'tatlısu demokratlığı' denir. Nerdeydiniz 28 Şubat'ta. 'Topyekün savaş', 'ordu hadlerini bildirdi', 'Paşa az bile konuştu'. Bu manşetleri hatırlar mısınız- Bu manşetleri atanlar ne gariptir ki, bugün sanki demokrasiyi savunmuş gibi milletin karşısına çıkıyorlar."

28 ŞUBAT DÖNEMİNE DEĞİNDİ

Türkiye'nin her alanda büyük gelişmeler gösterdiğini, AK Parti'nin milletin partisi olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Biz ne zaman ki kendimizi milletten yukarıda görmeye başlarsak biz o zaman kaybederiz, biz ne zaman ki siyaseti bir Allah rızası için yapılan kamu hizmeti olarak görmekten vazgeçip, siyaseti bir menfaat meselesi olarak görürsek biz o zaman kaybederiz, biz ne zaman fakirin sofrasına oturmaktan vazgeçip, kendimizi bir takım fanusların içerisine koymaya başlarsak o zaman kaybederiz" diye konuştu.

Kurtulmuş, Türkiye'nin büyük bir tünelden geçtiğini ve tünelin sonuna yaklaştığını belirterek, tünelin sonundaki ışığın gözüktüğünü vurguladı.

Tünelin kapısında 3 tane tabela bulunduğunu aktaran Kurtulmuş, birincisinin "yeni Türkiye" tabelası olduğunu, eski Türkiye'ye ait ne varsa yanlış, kötü, pis, paskalı ne varsa, bunların hepsinden kurtulacak yeni Türkiye istikametine gidilmesi gerektiğini ve bu yolda ilerlediklerini belirtti.

Kurtulmuş, "Yeni anayasıyla, siyasi partiler yasası, seçim yasası, meclis iç tüzüğüyle, en ileri manada demokrasiyi sağlamış olan bir Türkiye'yi inşa etmek boynumuz borcudur. Eski Türkiye'nin labirentli, kirli, pasaklı tünellerine bir daha bu milleti sokmayacağız. Bu milletin bir daha girmemesi lazım" dedi.

Diğer tabelanın üzerinde "Güçlü Türkiye" yazdığını anlatarak, güçlü Türkiye'nin iki ayağının bulunduğunu kaydetti.

Bunlardan birinin Türkiye'nin ekonomik alanda güçlenmesi olduğunu, Türkiye'nin bugün milli gelirde 10 bin dolar seviyesine geldiğini bildiren Kurtulmuş, " Ama bu da yetmez. Bu daha işin başlangıcıdır. Doğru istikamette atılan bir adımdır. Türkiye bugün milli geliri 10 bin dolar olan bir ülke ama inanın, 20-25 bin dolarlık milli geliri varmış gibi bir etkiye sahip. İnşallah Türkiye milli gelirde 20 bin dolarlık seviyeye ulaştığı zaman Türkiye'nin uluslararası alandaki gücü, 50-60 bin dolarlık bir ülke gücünde olacaktır" diye konuştu.

Güçlü Türkiye'nin ikinci ayağının sosyal bütünlüğü, sosyal gücü olduğunu dile getiren Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Türkiye kendi içerisindeki farklıları bir tarafa bırakmak durumundadır. Burada birçok farklılarımız söz konusu ama en önemlisi ve en hayatisi Türkiye'nin terör sorununu bitirilmesidir. 32 senedir devam eden bir terörden bahsediyoruz. Terör sadece PKK'nın birkaç bin militanından ibaret değildir. Terör, uluslararası terör siyasetidir ve 32 yıl boyunca maalesef bu ülkenin 30 bin çocuğu terör karşısında kaybedilmiştir. Terörün arkasında hep büyük güçler olmuştur."

Dış güçlerin terör örgütüne destek verdiğini vurgulayan Kurtulmuş, "Geçenlerde Fransa'da 3 tane PKK'lı öldürüldüğü zaman Fransa Cumhurbaşkanı ne diyor, 'Zaten biz bunlardan birini tanıyorduk. Her hafta görüşüyorduk düzenli olarak' Bunları dünyanın gözüne bakarak söylüyor. Ne görüştünüz, ne görüşüyordunuz" dedi.

Terörün halkın üstüne yüklenmiş olan bir fitne olduğunu ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"30 senedir Türklerle Kürtler bir iç savaş yapıyor da biz bir barış ortamına giriyoruz değiliz. Bu milletin bin küsür senedir birlikte barış içinde yaşayan kardeşleri arasına birileri fitne sokmaya çalıştı. Ne yazık ki bunda da başarılı oldular. Şimdi bu fitneyi ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Şimdi bu ülke esenliği, barışı hakkaniyeti, adaleti, selameti temin etmeye çalışıyoruz. Herkesin elini vicdanına koyarak düşünmesi lazım. Biz bu sorunun çözülmesi için nasıl katkıda bulunabiliriz. Biz gerçekten terör meselesinin bitmesini istiyor muyuz, istemiyor muyuz-"

Türkiye'nin 32 yıldır terörle mücadele ettiğine dikkati çeken Kurtulmuş, "Eğer terör olmasaydı Türkiye'de ne olurdu 32 bin kişi ölmüş, yaklaşık 1 trilyon dolara yakın kaybımız olmuş. Bir tane insanın ölmesinden daha büyük facia olmaz. Ama onu bir tarafa bırakıp Türkiye'nin bu teröre kaptırdığı ekonomik gücü, kalkınmasına harcasaydı ne olurdu biliyor musunuz- Şu anda bizim uzaya gönderdiğimiz Göktürk-2 uydusunu biz 20 sene evvel gönderirdik ve yüzde yüz yerli malımız olarak gönderirdik. Dünya piyasalarında herkesin söz ettiği 3 tane otomotiv markası olurdu. Biz yerli otomotiv yapmayı daha yeni düşünüyoruz. Türkiye bugün boingler seviyesinde sivil havacılıkta güçlü uçaklara sahip olurdu, Türkiye en az dünya çapında bir kaç tane bilgisayar markasına sahip olurdu. Ama biz bunları yapamadık. Çünkü birileri istedi diye bu ülkenin çocuklarını bu girdabın içine soktular. Şimdi bundan çıkacağız. Allah'ın izniyle, eğer bir provokasyon olmazsa buradan çıkacağız. Bu millet bizden bunu bekliyor. Büyük çoğunluğu bunu bekliyor" ifadelerini kullandı.

Son 10 yıl içinde fevkalede adımlar atıldığını vurgulayan Kurtulmuş, TRT 6'nın kürtçe yayın yaptığını, bazı üniversitelerde kürtçe öğretmenliği, araştırma bölümleri açıldığını kaydetti.

Kurtulmuş, son olarak ana dilde savunma hakkının meclisten geçtiğini ifade ederek, "PKK'nın bugün kullanabileceği bir argümanı kalmadı. Zaten mücadele edecek bir gücü de kalmadı. İnşallah sonuç elde edilir ve Türkiye'de halkımız ciddi bir süreçler içerisinde selameti görmüş olur. Biz bir daha bu oyuna düşmeyeceğiz. Biz hepimiz Adem'in torunlarıyız, hepimiz Muhammed'in ümmetiyiz. Hepimiz Adem'in soyundanız, hepimiz insanız, hepimiz yaradılışta aynıyız. İnşallah bu milletin ferasetiyle, hiç bir provakasyona meydan bırakılmadan, bu memlekette bu süreç kardeşlik içerisinde tamamlanacak, bitirilecektir" şeklinde konuştu.

Üçüncü tabelada ise "Öncü Türkiye" yazıldığını dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'nin insanlıkta ve iyilikte dünyaya öncü olması gerektiğini belirterek, bu yolda ilerlediklerini ve bunun yansımalarını yurt dışı gezilerinde gördüklerini bildirdi. 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1174

banner1019

banner1037

banner1171