banner1594
 Körfez’imizi, diğer ilçelerden, hatta diğer kentlerden ayıran belli başlı özellikleri vardır. Açıkça söylüyorum, bu şehir sanayinin kalbidir. Türkiye’yi besleyen merkezi noktadır. Böylesine önemli bir ilçeyi yönetecek ellerin kimliği gerçekten çok önemlidir.

Bu anlamda ilçe halkımız oldukça şanslı bir dönemi yaşıyor diyebiliriz. Körfez ilçemiz açısından son üç yıllık dönemin açıkçası oldukça yoğun bir hizmet sağanağı şeklinde geçtiğini söyleyebiliriz. 

Körfez ilçe, Kocaeli’nin yanı sıra Türkiye’nin bile yönetimsel anlamda en zor yörelerinden birisidir. Ve geçen üç yıllık dönemde ilçede hayata geçirilen projelerin çokluğu, dahası bu hizmetlerin halkın ihtiyaçlarına yönelik olması ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konu haline gelmiştir. 

Bahsettiğimiz konu malum aslında. Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan açılışlara konuyu getirmek istiyorum. Yaklaşık tutarı 75 milyon lirayı bulan 36 eserin açılışı Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık’ın katıldığı törenle yapıldı.

Liste uzun aslında.

Yani yapılan çalışmalar, hayata geçirilen projeleri tek tek sayıp detaylandırmaya kalkarsak biraz gereksizce zamanınızı almış oluruz. Fakat bu konuda özel bir paragrafı eğitime ayırmak istiyorum.

Türkiye artık bilimle dünyada ses getirmeye başladı. Her anlamda kendisini bilişim teknolojileri ile ilgili geliştirmeye başlayan bir ülke olduk. Sanayicimiz bile bugün yaptığı Ar-Ge faaliyetleri ile başka ülkelere teknoloji ihraç etmeye başladı.

Özellikle otomotiv sektöründe…

Dolayısıyla gelişen dünyada öncelikli olarak ayak uydurulması gereken sektör bilişimdir, bilimdir…

Bilimin kapısı da üniversitelerimizdir.

Eğitime yapılan her yatırım, aynı zamanda insana yapılmış demektir. Bu anlamda Körfez Belediyesi’ni ayrı bir noktaya koymak, çalışmalarını da ayrıca ele almak gerekir inancını taşıyorum.

Sanal dershaneden tutun da CHP zihniyetinin engel olduğu burs meselesine kadar çok sayıda önemli proje ilçedeki çocuklarımıza ve gençlerimize kazandırılmış durumdadır. İlçeye bir üniversite kazandırılması konusu uzun yılların projesidir.

Ve bu proje artık nihayete ermek üzeredir.

Geçtiğimiz hafta sonunda temeli atılan bu yeni bilim yuvasının ilçemize kazandırılması aynı zamanda şehrin de kazanması anlamına gelmektedir. Körfez’imiz bu yeni üniversite ile çok şeyler kazanacaktır. İlçenin cazibesi daha da yükselecektir. Gençlerimiz, esnafımız, mülk sahiplerimiz ve tacirimiz kazanacak, Körfez bütünüyle bir eğitim yuvası haline gelecektir.

Benzer bir çalışma da İlimtepe Mahallemiz için yapılacak, hem bölge hem de ilçemiz bütünüyle “İlim Şehri” namına kavuşacaktır. 

Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık’ın, Körfez Belediyesi ve Başkanı İsmail Baran hakkındaki sözlerine katılmamak elde değildir. Bir bölgede üniversitenin kapıları gençlere açılıyorsa, yapılan iş insana yapılmış demektir.

Geçen 3 yıllık zaman zarfında irili ufaklı yüzlerce önemli hizmetin kente kazandırılmasında ayrıca Baran liderliğindeki başarılı bir ekibin katkısı vardır.

Bu işlerin yürümesini sağlayan ekibin katkısı vardır.

Zaman zaman gereksiz karşı çıkışlarına rağmen muhalefet partilerinin meclis üyelerinin de desteği söz konusudur. Önemli dönemlerde devreye giren bu muhalefet desteğinin temelinde mevcut belediye yönetiminin AK Parti rozetini çıkararak adaletle hizmet etmeye gayret göstermesinin önemi büyüktür.

Ahir kelam…

Körfez Belediyesi ve bu güzel ilçemiz, bugün etkili ve heyecanlı bir ekip tarafından yönetilmektedir. 

Bölgemize kazandırılan görkemli projelerin ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum…

Tıpkı Bakanımız Fikri Işık gibi bizler de ilçemize kattığı değer, eğitim alanındaki görkemli projeleri, okullara yapılan yardımlar, okul binalarının yenilenmesine verdiği destekler, binlerce üniversite öğrencisine her ay düzenli olarak ödenen burslar ve gelecek adına ümit veren büyük hizmetler için belediye başkanımız İsmail Baran’ı tebrik ediyoruz…

Selam, Saygı ve Dua ile...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1019

banner1452