NEREDE BU GENÇLİK, NEREDE TEŞKİLAT? KADINLAR NEREDE?

Sizce özeleştiri yapmanın zamanı gelmedi mi?

Nerede bu gençlik, nerede teşkilat?

Kadınlar nerede?

2001 yılında kurulan AK Parti’yi diğer partilerden ayıran belli başlı bazı özellikler vardı. Her şeyden önce bir lideri vardı. Gençliğe önem veriyordu ve o gençlik de yenilik, değişim beklediğinden genç bir parti olan AK Parti’ye lider Recep Tayyip Erdoğan’a çok sıcak bakıyordu.

Bunun sonucu olarak AK Parti 2002’de Türkiye’de iktidara geldi. Mart 2003’te yapılan ara seçimde de Recep Tayyip Erdoğan milletvekili seçildi, ardından başbakan oldu ve bugün de cumhurbaşkanı olarak devletin zirvesinde.

Fakat geçen zaman içinde AK Parti sürekli büyüyen, genişleyen bir siyasi kurum olarak her çeşit insanı bünyesine dahil etti. Yani gelmek isteyene kapılarını kapatmadı. Zaman zaman AK Parti’ye geçmişte saydıranlar bile bugün AK Parti’de seçilmiş ya da atanmışlık kazandı.

Allah için, AK Parti’de lider hala var. Yani Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hala kitleleri arkasından sürekleyebilen, bu heyecanı karşısındaki insanlara, özellikle de gençliğe verebilen bir politik karakter. Fakat geçen zaman içinde iktidar safında bir farklılık oluşmaya başladı.

O da artık günümüz çağına ayak uyduramamaktan geçiyordu…

Bugün iktidarın karşısındaki muhalefet kesiminin en etkin olduğu mesele, sosyal medya ve benzeri mecralarda istedikleri gibi at koşturabilmeleri. AK Parti ise bu konuda olması gerekenden çok daha fazla geride.

Sosyal medyada varlık göstermek bugünkü siyasetin öncelikli şartı gibi bir şey. Oradaki varlığınız ne kadar güçlüyse siyasetinizi de bir o kadar geniş kitlelere ulaştırma imkanına sahipsiniz.

İşte AK Parti’nin, özellikle de Körfez İlçe Teşkilatı’nın önemli bir kesiminin bu sosyal medyadan adeta habersizmiş gibi ortalıkta salaş şekilde dolaşmalarını açıkçası yadırgamaya başladım.

AK Parti’yi çok önemli sorunlardan kurtaracak bir haber, bir yorum nedense iktidar temsilcileri tarafından önemsenmez. Sosyal medyada paylaşılmaz. Kısacası iktidarın lehinde yapılan bir haberi sosyal medyada daha farklı kitlelere ulaştırmanın hesabını gütmez.

Bırakın paylaşmayı, beğenme tenezzülünü bile göstermez.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna’nın o kadar yerinde ve başarılı çalışmaları var. Sosyal medyadan bunların servisi de yapılıyor. Fakat beğenilerin sayısı tam komedi. Dostlar alışverişte görsün gibi bir olay bu AK Parti adına.

Öyle ki; siyasi sempatizanların sözünü etmiyorum bile. Bizzat ilçe yönetiminde bulunanlar bile beğeni tuşuna basmıyor. Mahalle başkanlarından yalnızca birkaç kişi bu hassasiyete sahip…

Sonra programlardaki temsiliyet AK Parti açısından çok sıkıntılı bir hal almaya başladı. Körfez Belediyesi bir tören düzenler, bir açılış yapar, gövde gösterisi olmasını bekler; ama meclis üyelerinden bile birkaç tanesi dışında ortalıkta kimsecikler görünmez. Sizce de AK Parti teşkilatlarının özeleştiri yapıp, “Nerede bu meclis üyelerimiz?” diye sorma zamanı gelmedi mi?

Beyler böyle teşkilatçılık olmaz. Sosyal medyada olmayan, belli bir azınlıkça fark edilen bir partinin gençliğin ilgisini nasıl çekebileceğini hiç düşündünüz mü?

Evet, bu işin bir de gençlik boyutu var. Hani sosyal medya mecrasını daha çok gençliğin uğrak yeri olarak gösteririz ya, bu sözü değiştirmek lazım. AK Parti gençliği dışındaki gençlerin uğrak yeri gibi. Bu konuda çok cılızlar.

İlgiyi zaten beğeni ve paylaşım rakamlarından görebiliyoruz. Birkaç istisna dışında beğenilerin neredeyse tamamı 50-100 arasında rakamlarda.!

Keza kadınlar da aynı şekilde…

Sosyal medya güncel hayatımızın ve özellikle tanıtım içeriği sebebiyle siyasetin tam olarak merkezinde bulunuyor. !

Fakat AK Parti teşkilatları, özellikle de Körfez teşkilatı bu konuda çok mahir yetenekli değil. Galiba istekli de değiller. Biraz özenli olmaları, acilen kendilerine gelmeleri şart.!

Ramazan Tuna bir şeyler yapmaya çalışıyor, kimsenin haberi yok. Belediye Başkanı Şener Söğüt hizmet üretiyor, millete mal olacak işler yapmanın gayretinde ama sanal dünyada yalnız bırakılıyor. !

Teşkilatçılık böyle yapılmaz. Bu işin şakaya gelir yanı yok beyler. Ya adam gibi teşkilatçılık yapın, ya da Türkiye’nin önünü tıkamayın.!

Yapacaklara müsaade edin…!

Selam, saygı ve dua ile ...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2202