SEDAŞ, TARAKLIDA KÖY  MUHTARLARI İLE  BİR ARAYA GELDİ.


 

     Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman,  İl Genel Meclis Üyeleri Kadir Sayın ve Fahri Kolsuz,, Kaymakamlık birim amirleri ve Köy Muhtarları  ile SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, SEDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Petr Zakhoval, SEDAŞ heyeti içinde Dağıtım Varlıkları Müdürü Enver Aka, Şebeke Yapım Müdürü Osman Özer, Dağıtım Hatları ve Trafoları Müdürü Reşat Karaman,  Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan, Dağıtım Süreç Uzmanı Filiz Uysal ve Özgür Ömez, İşletme Bakım Başteknisyeni Mustafa Özden de yer aldılar.  

 

    Taraklı Hükümet Konağında gerçekleştirilen toplantıya Taraklı’nın 25 muhtarı da katıldı. Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, SEDAŞ heyetine,  “sizleri bu kadar geniş bir katılımla İlçemizde görmek bizleri mutlu etti” derken, Kaymakam Ömer Yılmaz da ev sahipliği yaptığı toplantı açılış konuşmasında, SEDAŞ’ın muhtarlarla yüzyüze iletişim sağlamak üzere çok sayıda yöneticiyle birlikte Makamında kendisini ziyaret etmesinden ve muhtarlarla yapılacak toplantıda SEDAŞ’ın muhtarlardan gelecek talep ve önerileri almak üzere toplantı ile etkin bir iletişim kurulacak olmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti. Kaymakam Ömer Yılmaz, “SEDAŞ’ın gerçekleştirdiği enerji dağıtım işinin kolay bir iş olmadığını biliyorum. Ancak sorun olan konuların kurumlar  arasında karşılıklı iletişimin etkin bir şekilde tesis edilmesi ile en aza inmesinin sağlandığını  ve bu tür platformların bunun için büyük bir önem taşıdığını da her zaman görüyoruz. SEDAŞ’ın girişimini takdirle karşılıyoruz.”dedi. Toplantı da Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ile birlikte SEDAŞ yöneticileri muhtarlar ve İl Genel Meclisi üyelerinin talep ve önerilerini dinleyerek not aldılar. SEDAŞ adına soruları  Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan tek tek ele alarak, ayrı ayrı cevapladı ve SEDAŞ’ın yaptığı  çalışmalar hakkında da bilgilendirmede bulundu.   

Toplantı salonunda Muhtarlara SEDAŞ’a ait talep ve önerilerin yazılması istenen formlar verildi. Muhtarların talepleri yazılı olarak da SEDAŞ yetkililerince değerlendirilmek üzere teslim alındı. Karagöl Yaylası ile ilgili talepte bulunan muhtarlar, yaylada hayvancılık yaptıkları ve süt sağılan saatlerde özellikle gerilim düşümü yaşandığını belirtirlerken, bazı köylerde de ağaç direkli şebekelerle ilgili iyileştirme taleplerinde bulunuldu. SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, dile getirilen teknik konular içinde yapılamayacak bir talebin yer almadığını ve çözüm önerilerinin olduğunu, tespitlerin yerinde de yapılacağını belirtti. Yunus Bekircan, benzer çalışmayı Kocaeli de de yaptıklarını ve Muhtarlar ile çok faydalı bir çalışmanın İlin Valiliği koordinasyonunda, bir Vali Yardımcısı ile ilçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, muhtarların katılımı ile gerçekleştirildiğini belirtti. Bekircan, “Türkiye ye örnek olabilecek bir Sosyal sorumluluk projesi şeklinde yürütülen bir çalışma oldu. SEDAŞ ve bölge halkı için yararlı olduğunu tüm muhtarlarımızda gördüler.”dedi. Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman da SEDAŞ’ın Taraklı ilçesinde önceki yıllarda koruma altına alınan Taraklı evlerine ait sokaklarda yer altı çalışması yaparak ilçeye önemli bir artı değer kattığını belirtirken. Muhtarlık taleplerinin iletileceği bu tür toplantıların yapılmasının önemli ve yararlı olduğunu vurguladı.

 

SEDAŞ dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, muhtarlara bilgi verirken, “Ancak tarafımıza iletilen bazı talepler var ki Örneğin faturalardaki iletim, dağıtım bedeli, enerji fonu, belediye tüketim vergisi, TRT payı gibi ödeme kalemlerinin bazılarının kaldırılması gibi bunların hepsi yasalarla düzenlenmiştir. SEDAŞ’ın faturalardaki ödeme kalemlerini değiştirmesi söz konusu olamaz. Ulusal Tarife EPDK tarafından onaylanmakta olup, tüm dağıtım şirketleri bu tarifeyi uygulamak zorundadır. İnşaat ruhsatı, yapı ruhsatı olmayan yere ait abonelik işlemi yapamayız. Bunun hapis cezası olduğu bilinmeli. Enerji kesme işlemi uygulamayın ve kesme açma bedeli de almayın deniliyor. SEDAŞ aldığı enerjiyi günü gününe ödüyor. Her ayın 18’inde aldığı enerjinin bedelini borçlu müşterilerimiz ödemelerini yapmasa da gününde ödemek zorunda. SEDAŞ’ta toptan aldığı enerjinin faturalarını ödemez ise SEDAŞ’ında  elektriğini keserler. SEDAŞ’ın bazı  aboneliklerden güvence bedeli alınmaması da uygulanamayacak bir taleptir. SEDAŞ tüm işlemlerini EPDK müşteri hizmetleri yönetmeliği ve yürürlükteki mevzuata göre yapmak zorundadır. SEDAŞ’ın yaptığı her işlem denetlenmektedir. SEDAŞ kaliteli hizmeti hedeflerken ve müşteri memnuniyetini sağlarken yasal mevzuata da uymak zorundadır”dedi. Köy Muhtarları, işbirliği, koordinasyon, bilgilendirme ve etkin iletişim sağlanması amacıyla düzenlenen toplantı için yöneticilere teşekkür ettiler. Bekircan, iletişimin çok önemli olduğunu belirterek, “burada bulunmamızın nedeni çözüm üretmek içindir. Bu konuda en küçük şüpheniz olmasın. Bu organizasyonla, SEDAŞ’ın yetkilileri ve ilgili birimlerinin Muhtarlarımızın talep ve önerilerini yüz yüze görüşülmesi ile paylaşmasını sağlayan Sakarya Valiliğine, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”dedi. Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz’da toplantının verimli bir şekilde geçmesi ve gösterdikleri ilgi nedeniyle Muhtarlara ve SEDAŞ yöneticilerine  ayrı ayrı teşekkür ettiklerini belirtti. SEDAŞ yöneticileri de toplantıya katılan muhtarlara teşekkür etti. Toplantı sonunda Hükümet konağı önünde muhtarlar ve yöneticiler birlikte fotoğraf çektirdiler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.