Ellibeş: “Türkiye Aile Destek Programıyla  Devletimiz Yine Vatandaşın Yanında”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, sosyal devlet anlayışının AK Parti döneminde katbekat arttığını, devletin her alanda ihtiyaç sahibi ailelere destek olduğunu belirterek, “Gelir düzeyine göre mevcut yardımlara ilave olarak hayata geçirilen Türkiye Aile Destek Programı buna en güzel örnektir. İhtiyaç sahibi ailelerimiz 12 ay süreli bu programdan yararlanabilir” dedi.

DEVLET VATANDAŞIN YANINDA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; herhangi bir düzenli geliri ve sigortalı işi olmayan vatandaşlara, dul kadınlara, işsiz ve gelirsiz engellilere, kronik hastalara, afetzedelere, muhtaçlık sınırının altında yaşayanlara, bu ailelerin çocuklarına, öksüz ve yetimlere öncelikli olarak pek çok alanda yardımlar yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 20 yılda katbekat artan bu yardımlar, özellikle Pandemi döneminde daha yoğun şekilde uygulandı. Ayrıca bu yardımlara ulaşmak da çok kolay hale getirildi.

SON 20 YILDA KATLANDI

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, barınmadan yakacağa, asker ailelerinden dul ve yetimlere, eğitimden ev kuracaklara kadar çok geniş yelpazedeki bu yardımlara ilave olarak Türkiye Aile Destek Programı hakkında bilgi vererek, ihtiyaç sahibi aileleri bu destekten yararlanmaya davet etti: “Kimsesizlerin kimsesi olan devletimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmayı sürdürüyor. Türkiye her alanda büyüyüp, gelişirken refahı da vatandaşlarımızla paylaşmayı sürdürüyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Türkiye Aile Destek Programı da bu düşünceyle hayata geçirildi. Yeni sosyal yardım programımız ile devletimizin şefkatli elini İhtiyaç sahibi ailelere bir kez daha uzattı. Toplam 4 milyon haneye kadar 15 Milyar TL destek verilmesi planlanıyor. Türkiye Aile Destek Programı ile 12 aylık süreyle hanelerin gelir tutarlarına göre 450 TL ile 600 TL arasında değişen tutarlarda destek verilecek”.

—-

* Türkiye Aile Destek Programı’na Kimler Başvurabilir ?

-Türkiye Aile Destek Programı özelinde belirlenen genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen aylık gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla;

-Türk vatandaşı olup, Türkiye’de ikamet edenler,

-18 yaşından büyük olanlar,

-Özel sektör çalışanları,

-Esnaf, sanatkâr ve diğer bağımsız çalışanları,

-SSK emeklileri,

-BAĞKUR emeklileri,

-Emekli Sandığı emeklileri,

-SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklileri dul ve yetimleri

* Türkiye Aile Destek Programında başvuru nereye yapılır ?

-Son 20 yılda dijital değişim ve dönüşümün her alanda getirdiği yenilik, bilgiye ve hizmete ulaşmadaki kolaylık sayesinde sosyal yardım başvuruları da artık internet üzerinden de yapılabiliyor.

-Bunun için; başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirileceği gibi ikametgâh adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidilerek de yapılabilmektedir.

-Başvuru sonrası gerçekleştirilen inceleme neticesinde hanede kişi başına düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünün altında olduğunun tespiti ve bağlı bulunan SYD Vakfı Mütevelli Heyetinin de uygun bulması ile vatandaşlarımız, Türkiye Aile Destek Programı’ndan faydalanacaktır.

Hane kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL)       Aylık Destek Tutarı (TL)

450 TL ve altı                                                               600

450 TL üzeri-911,15 TL ve altı                                  550

911,15 TL üzeri-1.372,30 TL ve altı                          500

1.372,30 TL üzeri-1.833,45 TL’den az                     450

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.