DOĞAN, AZ PARAYLA ÇOK İŞ YAPIYORUZ
İZMİT’İ HİZMET DOLU AYLAR, YILLAR BEKLİYOR

 

Üç ay aralıklarla yapılacağı açıklanan basın toplantısında Başkan Doğan “ sizlere sunmak için hazırladığımız dosyaya bakınca üç ay içinde çok iş yaptığımızı bir kez daha gördüm. Ama bunu görmek bizi rehavete düşürmek yerine daha çok hizmet için motive ediyor. İzmit’i hizmetlerle dolu aylar, yıllar bekliyor” dedi.

 

VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYORUZ

 

Klasik belediyecilik faaliyetleri dışında İzmit Belediyesi’nin üç ay içinde yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Doğan “ vatandaşımızı belediyeye getirme yerine biz vatandaşımızın yanına gitmeye devam ediyoruz. Haftada iki kere müdürlerimizle mahallelere gidiyoruz. Vatandaşlarımızla yüz yüze gelerek enerji alıyor ve sorunları yerinde çözüme kavuşturabilmeyi istiyoruz. 3 ay içinde 32 mahallemizi dolaştık. Sadece müdürlerimizle değil ayrıca programlarla da mahalleleri ziyaret ediyoruz. Ben saat ikiden önce belediyeye gitmiyorum. Belediyecilik masa başından ziyade vatandaşın yanında yapılan bir iştir” dedi.

 

EMEKLİ EVLERİNİN SAYISI ARTACAK

 

İzmit’in yaşlı dostu bir şehir olduğuna vurgu yapan Doğan  “İzmit’in büyükleri, İzmit’in emeklileri Türkiye’de ki en şanslı yaşlılardır. İlk kez Yeni Mahalle’de hizmete açtığımız Emekli Evleri’nin sayısı bugün 12’ ye ulaştı. Son 3 ay içinde 2 yeni Emekli Evi açtık. Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda yeni Emekli Evi çalışmalarımız devam ediyor. Emekli Evlerinin sayıları artacak” dedi.

 

ARA BAKIM MERKEZLERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

İzmit’te kurulmasını hedeflediği “yaşlı yaşam evleri projesi” için çeşitli görüşmeler yaptığını ve konunun takipçisi olduğu bilgisini veren Başkan Doğan “ yaşlılarımız için Ara Bakım Merkezleri kurulmasını sağlamayı hedefliyorum. Bunun içinde gerekli çalışmaları ve görüşmeleri yapıyorum. Eğer uygulanabilirse Kocaeli bu çalışma ile yine örnek olacaktır” dedi.

 

GENÇLER BU ŞEHRİN GELECEĞİ

 

İzmit Belediyesi Gençlik Birimi tarafından 3 ay önce başlatılan ‘Geleceğe Ziyaret” projesi 3900 öğrenciye ulaştıklarını ifade eden Başkan Doğan son sınıfta okuyan tüm öğrencilere meslek testi uygulamasının yapıldığını hatırlattı. “ Gençlerimizi sağlam adımlarla geleceğe taşımayı amaçlıyoruz. Gençler bu şehrin geleceği” diyen Başkan Doğan yaz aylarında gençlere yönelik etkinliklerin artacağını söyledi.

 

ŞEHRE YENİ KAYNAKLAR BULUYORUZ

 

Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nin inşaatının hızla devam ettiği bilgisini Doğan “ Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ile 5 milyon TL’lik sözleşmeyi imzaladık. Kadın Sosyal Yaşam Merkezi bu yılsonunda bitecek. İzmit Belediyesi en büyük projesini kadınlara yapıyor. Burası kadınlarımıza ne kadar önem verdiğimizi kanıtlıyor. Biz şehrimize kaynaklar aktarıyoruz. Belediye başkanının en büyük görevlerinden biri şehre kaynak üretmektir. Biz bunu yapıyoruz. Bugün Cephanelik Spor Tesisi’nde 4 milyon TL’lik parayı transfer ettik. Bunlar çok önemli paralar. Birçok projemiz için pek çok kaynak üretiyoruz. Bu gün olduğu gibi bundan öncede şehirde para vardı. Ancak para iyi yönetilmiyordu. Parayı yönetemezsen proje üretemezsin, işçinin parasını veremezsin. Sonrada işçiler kapıda eylem yapar, halk gereken cevabı verir” dedi.

 

SANATIN DESTEKÇİSİYİZ

 

“Sanatla içi içe, sanat dostu bir belediyeyiz” diyen Başkan Doğan Kültür ve Sanat Platformu ve Bedri Rahmi Eyüboğlu, Çocuk-Genç, Sanat Eğitim Röprodüksiyon Müzesi'nin çalışmalarını anlattı. Doğan “bu kent sanayi kenti kimliğinden sıyrılıp sanat kenti olacak” dedi.

 

TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

 

“ Milliyetçilik vatanseverlik vatanda hizmet etmekle olur sözle olmaz. Onun için biz sahiciyiz. Çok iş yaptık ama beni en çok etkileyen Kınalı Asker Parkı’dır. Orası bir okuldur. Çanakkale okuludur. Bütün çocuklarımızı alacağız oraya götüreceğiz hepsine anlatacağız. Kocaeli’nde Çanakkale ruhu çocuklarımızda güçlenecek” diyen Başkan Doğan “ son üç ay içinde tarihle ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Atatürk’ün vasiyetini yerine getirdik.  Yahya Kaptan anıtını açtık. Asker Çeşmesi’ni ve Milli Kimlik ve Direniş Anıtı’nı hizmete açtık” dedi.

 

İZMİT’İN ARŞİVİ OLUŞTURULDU

 

İzmit Belediyesi Türkiye’de arşivcilikte en iyi arşivini kurdu. 30 kişi tarafından 4 milyon evrak hepsi, elektronik sisteme geçti. Sessiz sedasız bir devrim yaptık arşivcilikte. E-belediyecilikte ciddi bir çalışma oldu. Elektronik ortamda herkes görebilecek. Bir çok belediye e- belediyecilik yapıyor ama bizim yaptığımız bu uygulama Türkiye’de tek. Bu 2 milyon TL kaynak ayırdık. Artık vatandaşımız daha güvenli bilgi alacak.

 

İZMİT DEĞİŞİYOR

 

Yaptıkları çalışmalar ile İzmit’e ayrı bir vizyon kattıklarını söyleyen Doğan, “Şehrin eli yüzü düzelmeye başladı. Cumhuriyet Parkı, Acısu Parkı’mız bitti. Çok eleştiri alıyordu Acısu Parkı. Eleştirenler şimdi gelsin, aynı şeyi söyleyebilecek mi? Şirintepe’deki Eko Park projesi de önümüzdeki aylarda hizmete girecek. Yapılan bu hizmetler İzmit’in kaderini değiştirmektedir” şeklinde konuştu. İzmit Belediye Başkanı, mahallelere konaklar yaptıklarını, yüz binlerce kişiye ücretsiz çorba dağıttıklarını, park sayısını her geçen gün arttırdıklarını, belediyenin modern bir arşive kavuşmakta olduğunu sözlerine ekledi.


SÖZÜMÜZ SÖZ

İzmit’te bazı tuvaletlerin ücretsiz olacağını söyleyen Doğan, “Biz sözümüzün eriyiz. Ama hepsinin zamanı var. Şehrimizde WC’lerin hepsi ücretliydi. Biz ücretsiz olacak dedik. Bu konuda kademe kademe ilerliyoruz. Mehmet Ali Paşa ve Kuruçeşme’de ücretsiz.  Cumhuriyet Parkı ve Yeni Cuma Parkı’ndaki tuvaletlerde  ücretsiz olacak. Cumhuriyet Parkı 2 ay içinde ücretsiz olarak açılacak. Yeni Cuma’da aynı tarihte ücretsiz olacak. Gelecekte Fevziye’de ücretsiz olacak” şeklinde konuştu.

ŞEHİR MERKEZİ YAYALAŞSIN

Ulaşım Master Planı’nda İzmit merkezi ile ilgili olarak bir projenin yer almaması konusunda ki eleştirilere katıldığını belirten  Başkan Doğan, “Eleştirilere ben de katılıyorum. Şehrin merkezinin yayalaştırılması ile ilgili adımlar atılması, otoparkların devreye sokulması lazım. Ulaşımda yeni argumanlar kullanılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

ANKETLER SÜPRİZ DEĞİL

İzmit genelinde yapılan anketle ilgili açıklamalarıyla ilgili de konuşan Doğan Anketlerle ilgili çıkan sonuçlar bizim için sürpriz değil. İzmit bizim hizmetlerimizi beğeniyor. Birçok vatandaşla bir araya geldiğimizde, ‘size oy vermedik ama takdir ediyoruz’ diyorlar. “Herkesin belediyesi, herkesin belediye başkanı” sloganıyla çalışıyoruz. Bizim çabamızda buydu zaten. Bu diğer partilileri de kucakladığımızın göstergesidir. İzmit halkı Ak Parti belediyeciliğini sevdi ve onayladı. Anketlerde bir eksiğimiz çıktı. O da insanların projeleri tam bilmemesi. Projeleri vatandaşa anlatmamız gerekiyor” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.