İZMİT BELEDİYE MECLİSİ’NDE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI
 İzmit Belediyesi Nisan dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

Toplantıda encümen üyeleri ve çeşitli komisyonlarda görev yapacak üyelerin seçimi yapıldı.

Gizli oylamayla yapılan encümen üyeliklerine Emine Zeybek, Erdoğan Çakır ve  Veli Beyaztaş seçildi. Plan Bütçe, İmar, Çevre ve Sağlık, Eğitim Gençlik ve Spor, Kültür Turizm ve Sanat, Sosyal Hizmetler ile Türlü İşler Komisyon seçimleri ise açık oylama yöntemiyle yapıldı. Buna göre, komisyonlarda bir yıl boyunca görev yapacak isimler şu isimlerden oluştu:  

 

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU

 

1. Hayrettin Ünlü

2. İbrahim Elgin

3.Engin Uztürk

4. Ersin Albayrak

5. Birol Sağlam

 

İMAR KOMİSYONU

 

1.Zekeriya Özak

2.Aykut Bozkurt

3.Nevzat Tekinsav

4.İlker Ulusoy

5. Barboros Akkuş,

 

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

 

1. Emine Okanalp

2.Güzin Taştekin

3.Cemil Kanpara

4. Erhan Uysal

5. Abdullah Koç

 

EĞİTİM, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

 

1.Yusuf Sami Çınar

2.Cemil Kanpara

3.Yaşar Keskin

4.Uğur Koştur

5.Abdullah Koç

 

KÜLTÜR TURİZM VE SANAT KOMİSYONU

 

1.İbrahim Kılıç

2.Cemil Kanpara

3.Hasan Ayaz

4.Özcan Özer

5. Birol Sağlam

 

SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU

 

1. Ersin Alpaslan

2.Sabri Yıldız

3. Haluk Akgün

4.İsmail Kamış

5.Emrah Efe

 

TÜRLÜ İŞLER KOMİSYONU

 

1.Ayhan Arslanboğa

2.Hüseyin Polattimur

3.Mehmet Çetin

4.İbrahim Güçlü

5.Cengiz Kavşut

 

Meclis gündem maddeleri arasında yer alan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün Muhtarlık İşleri Müdürlüğü olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi. Başkan Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada” İzmit Belediyesi olarak yaklaşık 6 yıl önce Muhtar Hizmet Masası’nı kurmuştuk. Bizim  yıllar önce faaliyete geçirdiğimiz bu uygulamanın İçişleri Bakanlığı’nca model kabul edilmesi bizleri mutlu etmiştir” dedi.

 

Belediye Meclisinin Elbeyoğlu Konağı birinci katının kurs merkezi olarak kullanılmak üzere  10  yıl süre ile bedelsiz olarak İlçe Müftülüğüne tahsis edilmesiyle ilgili maddesi de üyelerce oy birliğiyle kabul edildi. Aynı şekilde Tüysüzler, Gündoğdu ve Karadenizliler Mahalle konakları da Sağlık İl Müdürlüğü’ne yer tahsis edilmesi maddesiyle Alikahya’da  park alanının kapalı pazar alanı olarak dönüştürülmesi kabul edildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan Pakistan Karaçi şehri ile kardeş şehir olunması teklifi oy birliği ile kabul edilirken, Gündoğdu Mahallesi’nde mülkiyeti Belediyeye ait 1927  metrekarelik yerin bakım, akaryakıt ve LPG istasyonu  alanı olarak 10 yıllığına kiralanması da kabul edildi.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BELEDİYE

 

Mecliste İzmit Belediyesi’nin 2014 yılı faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Doğan yaptığı konuşmada muhalefetin olumlu eleştirilerinden ders alacaklarını belirterek” köylerin bize bağlanmasıyla temizlik işi için erkek işçiler alınması kadın çalışan oranımızın düşük olmasını gösteriyor. Belediyeler arasında en çok kadın çalıştıran belediyelerden biriyiz. Müdürlerimizin önemli kısmı hanımlardır. Suiistimale yol açacak hiç bir işimiz yoktur.  Bütçenin yüzde 99 ve daha fazla olması nedeniyle yüzde 80’lerde gerçekleşmesi başarısızlık olarak görülüyor. Bütçe gerçekleştirme konusunda Türkiye’ye örnek oluyoruz. Önemli olan bütçenin denkleştirilmesidir. 2014 yılı aslında bizim kuluçka dönemimiz oldu. 2015-2016 yılları patlama yılımız olacak. Daha çok yatırıma tanık olacaksınız. 2014 yılı oldukça verimli geçmiştir. Vergi borcu bir kenara bırakınca mali yönden Türkiye’nin  en iyi belediyesidir. İşçiye, esnafa borcumuz yok. Vergi borçlarımızı da  ödeyeceğiz. Bu konuda SSK ‘ya Maliye’ye de başvurduk.  Bu dönemin sonunda hedefimiz sıfır vergi borcu bir belediyedir. Hedefimiz halkına dolu dolu hizmet sunan bir belediyedir. Bunu başta meclis üyelerimiz olmak üzere bütün çalışanlarımızla birlikte  gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir sonraki toplantının 5 Mayıs Salı saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2352