KSMMMO 6 adayla seçime gidiyor
Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 10 Ocak’ta yaptığı toplantıda çıkan olağanüstü genel kurul kararıyla 6 başkan adayı, seçim hazırlıklarını tamamladı. 7-8 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan kongrede Fikret Gökmen, İsmail Birtürk, Remzi Özcan, Taner Öner, Tahmiran Yıldırım ve Savaş Yıldız başkanlık için yarışacak. 5 başkan adayı grupları adına seçime katılacakken sadece Savaş Yıldız bağımsız aday olarak yarışacağını duyurdu. Kongreye sayılı günler kala kulislerde başka bağımsız adaylarının da çıkacağı da konuşulurken, kamuoyuna adaylıklarını duyuran isimler süreci değerlendirdi.

FİKRET GÖKMEN KATILIM BİN KİŞİYİ GEÇMEZ

Kongremizde en fazla oyu alacak olan grup olacağımıza inanıyorum. Odamızın yaklaşık bin 400 üyesi bulunmasına rağmen katılımın bin kişiyi geçeceğini sanmıyorum. Geçmişte odamız farklı haberlerle gündeme geldi ancak 4 başkan adayımızında kongrede geçmişe dönük açıklamalar yapacağını sanmıyorum. Ben kendi adıma belirtmek isterim ki, geçmişe yönelik değil, geleceğe yönelik yapmamız gerekenler üzerine kongrede konuşacağım.  
YÖNETİM LİSTESİ
Rüstem Çakal, Farız Balıkçı, Engin Eroğlu, Yasemin Dönmezkılıç, Dayimi Gümüş, Kadir Uzunoğlu 

İSMAİL BİRTÜRK ÖNEMLİ OLAN KONGRE SONRASI

Kongreden beklentimiz yüksek. Meslek mensuplarımızın kongremize yüksek oranda katılım göstererek süreçlerine sahip çıkacağına inancım tam. Kavganın dövüşün olmadığı bir demokrasi şöleni yaşanacak. Bizde bunun için üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Zaten bugüne kadar da çalışmalarımızı hep bu yönde sürdürdük. yaptık. Hiçbir zaman kimseye tek bir kötü laf söylemedim. Seçime kadar önemli değil bu söylemler, asıl olan seçimden sonrada böyle bu birlikteliği sağlayabilmektir. Seçimi kazansak da kaybetsek de ne zafer naraları atacağız, ne de diğer ekiplerin karşısında yer alacağız. Kongrede kullanılacak oyların yüzde 50’sini alacağımızı düşünüyorum.

YÖNETİM LİSTESİ
İsmail Birtürk, Cengiz Tosun, Atilla Güngör, Dilek Kaya, Oray Ulusoy, Ayfer Kara, Şenay Şekerci

TAHMİRAN YILDIRIM BİRLİK VE DİRLİĞİMİZİ ARTIRACAĞIZ Sorunlarımızı ve mesleğimiz icrasında tüm sıkıntılarımızı tespit etmek, çözüm noktasında istişare ve el birliği ile çözümler üretmek, meslek mensubu aday arkadaşlarımızın eğitim ve sonrasında staj ve diğer aşamaların tekrar gözden geçirilerek sorunların çözülmesi adına birlikte daha katılımcı ve daha birlik ve dirliğimizi artırıcı çözümlerde tuzumuz olması düşüncesi ile kongrede aday olacağım. Kim seçimi kazanırsa kazansın aynı hassasiyet ile el ele ve birlik içinde yanlarında olacağız.

YÖNETİM LİSTESİ
Tahmiran Yıldırım, Bülent Doğanay, Meryem Öztürk, Cem İldeniz, Nurbay Demir, Hüseyin Gökdeniz, Bahattin Evli 

SAVAŞ YILDIZ GELENEKSEL ANLAYIŞI DEĞİŞTİRMEK İÇİN ADAYIM Küreselleşme sürecinde, mesleğimizin ekmeğini kaybetme sürecinde halefi selefine devretme amacıyla odanın olağanüstü genel kongresne taşınması doğru değildir. Meslek mensubunun aleyhine yasalar çıkmak da ve meslek mensuplarının fikirleri alınmamaktadır. Meslek mensupları fikirlerin ortasına konulmuyor. Bunları değiştirmek istiyoruz. Bizim meslek yasamız çok tutucu yani çok korumacılık var yasalarda. Meslek mensuplarının haklarını koruyan bir yasa yok ortada. Sorun, rant ekonomisidir, küreselleşmedir. Bunları değiştirecek meslek mensupları tarafından meslek yasamız yazılmalıdır. Geleneksel anlayışı değitirmek için bağımsız olarak aday oldum.

REMZİ ÖZCAN
İKİ GRUP YENİLİK İÇİN BİRLEŞTİ Bu dönem Sevgi Grubu ile seçimlere girmek istemiyoruz. Ancak meslekte birlikteki arkadaşlarımız bizimle birlikte girmemizi istediler. Hatta Meslekte Birlik’in başındaki arkadaşımız Kemal Demir bana seve seve 1. sırayı verebileceğini söyledi. Şimdi yenilik zamanı. Yenilik her zaman kazanır. Katılımcı ve şeffaf bir yönetime geçmeyi düşünüyoruz. Üyelerimizle birlikte bu ilkeler doğrultusunda odamızı yöneteceğiz. 15 aylık bir süreyi kapsayacak şekilde seçimimiz gerçekleştirilecek. 2016 olağan genel kuruluna seçildiğimiz takdirde odamızı en güzel şekilde taşıyacağız. 

YÖNETİM LİSTESİ Remzi Özcan, Bedri Keskin, Muhammet Turan, Kemal Demir, Hasan Malo, Yücel Nazlı, Ayşegül Bakal

TANER ÖNER

TANER ÖNER’İN YÖNETİM LİSTESİ Taner Öner, Yakup Bektaş, Fatma Tahnaz Dizdar, Nurten Yıldırım, Levent Aysu, Uğur Çiftçi, Özcan Aydın Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2352