banner2809
banner2810
banner2801
banner2802

Başkan Karaosmanoğlu, DP ve DSP’yi ziyaret etti

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 16 Nisan halk oylaması sonrası siyasi partilerin il başkanlıklarına yaptığı ziyaretleri Demokrat Parti ve Demokrat Sol Parti ile sürdürdü. Günün ilk ziyaretini Demokrat Partiye yapan Başkan Karaosmanoğlu’nu, DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazıgül ve Genel İdare Kurulu Üyesi Murat Aydoğmuş karşıladı. Daha sonra Demokrat Sol Parti’ye geçen Karaosmanoğlu, İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Karaosmanoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın eşlik etti.

 

“BÜYÜK BİR OLGUNLUK OLDUĞUNU GÖZLEMLEDİM”

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanlığı ziyaretinde, Türkiye’de ki demokrasi kültürünün gelişmesine, kentimizde ki İl Başkanları toplantılarıyla büyük katkı verildiğini vurgulayan Karaosmanoğlu, “Bu adımla Türkiye'ye çok önemli bir mesaj verdiniz. Siyasi Partiler arasında ki bu pozitif ilişki, tabana da yansıdığını gördüm. 16 Nisan’da ki halk oylamasında sandıkları gezdim. Büyük bir olgunluk olduğunu gözlemledim. Bununla beraber demokrasiyi ve sandığı benimsememizin en büyük göstergesi de halk oylamasında ki katılım oranıdır. Unutmamak gerekir ki partiler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Diyalog ne kadar güzel olursa demokrasi de o kadar güzel olur. Partilerin Türkiye ye hizmet etme amaçları olmalıdır. Siyaseti doğallaştırmak lazım” dedi.

 

“EN BÜYÜK İHTİYAÇ METRODUR, YERİN ALTINI KAZMAK ZORUNDAYIZ”

Siyaset geçici dostluklar kalıcıdır diyen Demokrat Parti Kocaeli̇ İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, "16 Nisan Halk oylaması Türkiye’miz için hayırlı uğurlu olsun" derken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, kent genelinde ki projeler hakkında bilgi verdi. Özellikle ulaşım konularına değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’nin en büyük ihtiyacı Metro’dur. Yerin altını kazmak zorundayız. Gebze bölgesinin projesi bitmek üzere. 2018’de de ilk kazmasını vuracağız” açıklamasını yaptı. Severek, inanarak ve iyi bir ekiple çalıştığınızda ortaya güzel işler çıkıyor vurgusu da yapan Karaosmanoğlu, 16 Nisan sonrası için de değerlendirmeler yaptı. Karaosmanoğlu, “Türkiye halkı daha aktif ve daha iyi bir yönetim için bu değişikliğe evet dedi. Koalisyonlarla ülkeyi idare etmek zordur ve sıkıntılıdır. İşte bu nedenle vatandaşımız çok önemli bir karar verdi” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL ESERLER BIRAKMAK ZORUNDAYIZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak aldığımız birçok kararı, siyasi parti temsilcileri, siyasi sorumlular, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşımıza sorarak verdiklerini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Siyaset insanlar içindir ve geçicidir. Çocuklarımıza güzel eserler bırakmamız gerekmektedir. Ortaya koyulan her eser vatandaşımızın vergileriyle yapılmaktadır. Bunu heba edecek adımlar atamayız” diyerek sözlerini tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın’da özellikle tramvay ve metro çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaret sonrası Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Murat Aydoğmuş, “16 Nisan Halk oylaması güzel bir seçim oldu. Türkiye seçim tarihinin en güzel seçimlerden bir tanesidir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na da ziyaretlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini sarf etti. Ziyaret görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

“KOCAELİ’DE ÇOK OLGUN BİR ŞEKİLDE SANDIĞA GİTTİK”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, daha sonra Demokrat Sol Parti Kocaeli İl Başkanlığına geçti. Burada İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Karaosmanoğlu’nu karşılarken, karşılıklı görüş alışverişi de yapıldı. Bir milyon üç yüz bin seçmenin olduğu bir kentin sandıklarında her hangi bir olumsuzluk yaşanmamasının çok önemli olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Çok olgun ve Kocaeli’ye yakışır bir şekilde sandığa gittik. Türkiye’ye ve dünyaya örnek bir referandumdu. Ortak akılla hareket etmeye ihtiyacımız var. Bizler özellikle Büyükşehir Belediyemizin Meclisinde muhalefetin her konuda söz almasını ve değerlendirmelerini çok ciddiye alıyoruz. Çok güzel bir meclisimiz var.  Komisyonlarımızın çok iyi çalışmasını sağlıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

“METRO, KOCAELİ’NİN GELECEĞİNE DAMGA VURACAKTIR”

Türkiye’nin çok önemli bir halk oylamasından çıktığını belirten DSP Kocaeli İl Başkanı Dedeoğlu, “Olumsuzlukların yaşanmaması çok önemliydi. Dış güçler, ülkemizde halk oylaması sürecinde olumsuz olaylarının yaşanacağını ifade ediyorlardı. Ancak bunlar gerçekleşmedi. Kentimizin tüm sorumluları da halk oylaması öncesi ve sonrası üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiler. İl Başkanları olarak bir araya gelmemizde çok önemlidir. Sizlere de şahsınızda teşekkür ediyorum. Muhalefete olan bu pozitif yaklaşımınız çok önemlidir. Önemli olan düşüncelere saygı duymak ve konuşabilmektir” şeklinde konuştu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, “Fikirler ve düşünceler farklı farklıdır. Siyasetimizde küçültücü ve hakaret edici tavırlar sergilenmemelidir. Biz bunu Kocaeli’de yapmıyoruz. Saygı çerçevesinde her konuyu konuşabiliyoruz. Yerel yönetimler olarak ortaya koyduğumuz hizmetlerin yanı sıra Metro projemiz, Kocaeli’nin geleceğine damga vuracaktır. İşte bu gibi projelerimizi de hep birlikte halkımızın hizmetine sunacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret fikir alışverişinin yanı sıra çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2811

banner2800

banner2815

banner2804

banner2805

banner2806

banner2807

banner2808

banner2814

banner2812

banner2816