Devlet Bahçeli: Bir seçim yapacaksak Erdoğan deriz
 Eski MHP'li Bakan Yaşar Okuyan, verdiği röportajda MHP lideri Devlet Bahçeli'nin anayasa değişikliğine 'evet' diyecek olmasını eleştirmiş, Bahçeli için,''Bahçeli Türkeş'in dediği gibi MİT ile alakalıdır. Orada da kalmadı uluslararası istihbaratla alakalıdır. Devlet Bahçeli'nin bu yaptığı Türkiye'ye ihanettir. Altını çiziyorum, MHP'liler ve ülkücüler değil Bahçeli" diye konuşmuştu.

Ülkücü görüşleriyle bilinen ve Aydınlık gazetesinde köşe yazan Sebahattin Önkibar da bir süre önce "Devlet Bahçeli" adıyla bir kitap yayınlamlış ve MHP liderini hedef almıştı. Bahçeli mahkemeye başvurarak raflara çıktığı gün kitap hakkında toplatma kararı aldırmıştı. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin oylanacağı referandum için "hayır" diyeceklerini açıklayan Okuyan ve Önkibar, ülkücü taban üzerinde etkili isimler olarak biliniyorlar ve politikaları nedeniyle Bahçeli'yi sert şekilde eleştiriyorlar.

Bahçeli de bugünkü grup toplantısında isim vermeden bu iki isme yüklendi. "Herkese duyuruyorum, Doğu Perinçek ile hayırcı yoldaşları ile Recep Tayyip Erdoğan arasında seçim yapacaksak Sayın Erdoğan deriz" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Meclis Genel Kurulu'nda 18 madeleik anayasa değişiliğiyle görüşmelere 9 Ocak'ta başlamış, 21 Ocak'ta sonuçlandırmıştık. Meclis parti grubumuza toplantılarımıza ara vermiştik. MHP her türlü engelleme ve karşı saldırılara rağmen milletine hizmet etmenin gururuyla yoluna devam etmektedir. İradesizler azgınca faaliyettedir. Milletten kaçanların karanlık emelleri faaldir. Bu çevreler hoplasalar da zıplasalar da Türk milletinin egemenlik haklarına ambargo koyamayacaklardır. Millet son karar mercidir. Millet hükmün sahibidir. Milliyetçi Hareket lobilerin, kulislerin, kaymak tabakaların partisi değil. Bizim yönümüz hakka, yüzümüz halka dönüktür.

Aramıza karamsarlık sokmaya çalışan mihraklar dün olduğu gibi bugün de vardır. Bu nedenle 48 yıldır şeytan taşladık, 48 yıldır melaneti kovaladık. İçimizden devşirlenler, dışarıdan toplananlar bu kutlu çatıyı devirmek için durmadan çalıştı. Türk'e kefen biçen kokuşmuşlar devamlı kör bir arayış içinde oldular, kirli bir fırsat kolladılar. MHP düşmanlığını diri tuttular. Göremedikleri bir gerçek vardı ki, MHP Türk tarihinin canlı, coşkulu ve cesaret dolu simgesidir.

Anayasa değişikliği kapsamındaki evet kararamızda yakın tehditler belirleyici olmuştur. MHP zaman üstü bakmaktadır. Akıntın karşısında kürek çekmek yerine yön vermenin akıllıca olduğuna inanır bunu yaparız.

8-9 Şubat'ta partimizin 49. yıldönümünde hepimizi gururlandıran hatıralarımızı iftiharla anacağız. MHP'nin kimseye diyet borcu yoktur, bizden alacaklı da yoktur. Arka kapı siyaseti, siyasi menfaat beklentisi bize yabancı ve uzaktır. Başkaları gibi sorumsuz davranamayız. Tarihin yanlış yerinde duramayız. Aldatma ve kandırmaya heves edemeyiz.

Fitnekolikler bilsinler ki her zaman var olacağız. Bunu örselemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu kadar haklı çıkan ama bu kadar hakkı yenmiş hiçbir dava olmamıştır. Türk Milliyetçileri sıkıntıya düşmüştür ama hiçbir zaman mağlup olmamıştır. Pes ettiğimizi kimse göremeyecektir.

Anayasa değişikliği

TBMM Meclisi'nde kabul edilen 18 maddelik anayasa değişiklik teklifi 2 Şubat'ta Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulmuştur. Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra referandum tarihide belli olacaktır. Demokrasi karşıtı cephe ne yaparsa yapsın millet anayasa değişikliğine damgasını vuracaktır. Millet ve memleket için son derece faydalı olan değişiklik milletin tesciliyle ülkenin önünü açacaktır.

İnsanlar yaşadıkça toplumun ihtiyacı değişir. Elbetteki bizim anayasamız da değişecektir.

Osmanlı'nın çöküşündeki tek nedeni Mustafa Reşit Paşa'da, Mithat Paşa'da, Damat Ferit Paşa'da arayamayız. Batılı dayatmalara teslim olan elitlerin ve idarecilerin, aydınların kusurları olduğunu da söyleyebiliriz. Sözde özgürlük, eşitlik, adalet gibi kavramların peşine takılmış olanlar, 10 yıl sonra devletin ortada kalmayacağını hesaplamıyorlardı. Osmanlı devletinin son yöneticileri, 600 yıllık devletin yıkılacağını, istemiyorlar ve hatta beklemiyorlardı. Başımıza nelerin geldiğini bilerek, aynı karanlık yollara sapmak isteyenleri kavrayacağımız tek kavram kalmıştır o da ihanettir. Yıkımın yenisine ne Türkiye'nin ne de Türk milletinin tahammülü vardır.

19.yüzyıldaki sapma ve körlüğün ağır sonuçlarını Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına çekilerek ödedik. Bir millet bu hatayı bri kere yapar.

Osmanlı'yı çöküşte götürenlerin tamamı bugün de mevcut.

Bugün şer ve kriz ittifakı emel birliği etmiş, anayasa değişikliği konusundaki tutumuzu eleştiriyor.

Bugün partimizin hiç olmadığını, üç hilalin hiç parlamadığını düşünün. Ve Türkiye'nin nelere gebe olacağını bir düşünün. Bugün şer ve kriz ittifakı hedef birliği etmiştir. 11 Ekim 2016'dan bu tarafa sadece bize vuruyorlar. CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, TKP, eli kanlı aydınlıkçılar, sözcüler, cumhuriyetten geçen fesat yuvaları MHP'ye saldırıyor. Niye evet diyormuşuz, size ne? Size mi soracaktık? İzin ve icazeti sizden mi alacaktık?

AKP ve Cumhurbaşkanı'nın nasıl peşine takılıyormuşuz? Biz kimsenin peşine takılmıyoruz. Kandil ve Pensilvanya'nın tepesine bineceğimiz günler yakındır.

Sayın Erdoğan'ı seçeriz

Elbette aleyhimize kurulan kampanya düzeneği uzayıp gitmektedir. Herkes MHP'deki sözdeki kaynamaya yorum yapmaktadır. Kameraların karşısına geçen yarım uzmanlar, kalem yobazları partimiz hakkında hüküm verirken, partililerimizin ne yapacağını konuşmaktadır. Dün halklara özgürlük diyerek, orak-çekiçle poz vererek, ülkücülere pusu kuran Perinçekgiller neredeyse bize davamızı öğretip ülkücülük anlatacaklar. Bu ne arsızlık, densizlik, ahlaksızlıktır. Anayasa değişikliğine evet diyoruz ya ağrıları, sancıları bundandır.

Herkese duyuruyorum, Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşları ile Recep Tayyip Erdoğan arasında seçim yapacaksak sayın Erdoğan deriz.

Millet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz. MHP dünkü sözlerini çiğnememiş, inkar etmemiştir.

Bu kararımızın arkasında 3 kritik dönemeç vardır. Biri 21 Ekim'de Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesidir. Bu yolu açan 367 tıkacını koyanlardır. İkinci olarak 10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Üçüncüsü olarak 15 Temmuz FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasıdır.

'Evet diyeceğiz'

Türk devletinin tarihi ve ebedi sürekliliği kucaklaşmaya bağlıdır. Hukukun üstünlüğünün hakim kılınması, devlet-millet uyumu hepimizin temennisidir. Küçük hesapların peşine takılıp, büyük oyunların oyuncağı olmayacağız. Bizleri yıkıma, çöküşe götüren katara binmeyeceğiz. Bu nedenle referandumda milletimizin sesini duyacak ve evet diyeceğiz. Sandıkta milli beka için evet mührünü vuracağız. Biz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet diyoruz, Türkiye düşmanlarının bozgunun için evet diyoruz, CHP ve yanında hizlanmış terör konsorsiyomunu boşa çıkarmak için evet diyoruz. Kiralık gazeteci ve aydınlara hadlerini bildirip evet diyeceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2817