banner2809
banner2810
banner2801
banner2802

Doğan;
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülen çalışmaların her aşamasını yakından takip eden Başkan Doğan, vatandaşlarla bir araya gelişinde “bizim ağzımızdan çıkmayan hiçbir söze itibar etmeyin,  her zaman belediyemize güvenin. Bu süreçte kimse mağdur olmayacak” dedi.

Cedit’teki Kentsel Dönüşüm Ofisinde mahalle sakinleriyle bir araya gelip, onlara çalışmaların son durumunu aktaran Başkan Doğan’a Belediye meclis üyesi İbrahim Elgin, Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala, İmar ve Şehircilik Müdürü Reyhan Erbayrak, mahalle muhtarı Vedat Yoldaş da eşlik etti.

 

HER ZAMAN HAKKIN YANINDA OLDUK

 

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bölge sakinleriyle görüş alış verişinde bulunan Doğan, ülkemizde yaşanan hain saldırılara ve acı olaylara değinerek” ne yazık ki, yeni yıla acıyla girdik. Bu dünyanın içinde zalim de var, zalimlere karşı mücadele eden âlim de var. İyi de var, kötü de var. Şer de var, hayır da var. Bize düşen hangi rolü üstleneceğimiz. Haklının yanında mı olacağız, haksızın yanında mı. Güçsüzün, fakir, fukaranın yanında mı olacağız, yoksa haksız zenginin mi. Önemli olan bizim rolümüz ne. Allah’a çok şükür bizim hem millet olarak hem birey olarak rolümüz hep hakkın yanında olmaktır. Dünyada hep böyle tanınmışız hala da öyleyiz. Onlar da bunu bildiği için bunun engellemesini, bunun rahatsızlığını yaşatıyorlar bize.

           

KAZANAN BİZ OLACAĞIZ

 

Bizi ne Çanakkale Savaşı’nda ne de Kurtuluş Savaşı’nda bitirebildiler. Tabi ki, giden her bir can bizim canımızdan gidiyor. Cami’de, pazarda, eğlence yerinde nerede olursa olsun giden bizim canımızdır. Onların amacı, yaptıkları bu hain saldırılarla bizlerin moralini bozmak endişe yaratmak, enerjimizi boşaltmak. Tam tersine, daha da birliğimizi arttıracağız, atalarımız nasıl vatana, bayrağa sahip çıktıysa biz de sahip çıkacağız. Biz, millet olarak Cumhurbaşkanı’mızdan, Başbakanımızdan ilham alıyoruz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Allah doğruların yardımcısıdır. Kazanan biz olacağız, dua edeceğiz, sabredeceğiz,  onların oyununa düşmeyeceğiz” dedi.  

 

PROJELER ÇEVRE BAKANLIĞI’NDA

 

Cedit’teki kentsel dönüşüm çalışmasının tamamlanmasıyla İzmit’in yepyeni bir mahalleye kavuşacağını söyleyen Başkan Doğan “yerleriniz daha da değerlenecek. Şuana kadar, çalışmaları belli bir noktaya getirdik. Avam proje bitti. Ama bu bir taslak proje. Değişik tarzlar olsun diye iki proje tipi yaptırdık. Şuan da taslak halinde ve Çevre Bakanlığınca inceleniyor. Daha verilmiş hiçbir karar yok. Taslaklarımız kesinleşince, sizinle yeniden bir araya geleceğiz ve ön görüşme yapacağız. Dairelerin tipleri, kat sayılarıyla ilgili her şeyi göreceksiniz. Kat konusu şuanda netleşmiş bir konu değil, Bakanlık bu konuda çalışıyor. Bu dönüşüm aynı zamanda hükümetimizin de takibinde. Bakanlar Kuruluyla imzalanmış bir proje olduğundan bu dönüşüm aynı zamanda hükümetimizin de takibinde. Hep birlikte bu işi başaracağız ve bu kentsel dönüşüm örnek olacak. Herkesin değerini hakkaniyetli bir şekilde dağıtıyoruz. Amacımız sizin daha iyi koşularda yaşamanız ve kendi haklarınızı kaybetmeden bir dönüşümü yapmak. Bu tamamen sizin olan yeri, size daha iyi bir şekilde yapıp, teslim etmektir. Birbirimize güveneceğiz. Hak hukuk içerisinde vatandaşımızı memnun edecek şekilde süreci ilerletmenin gayreti içerisindeyiz. Avam projemizi ve diğer detaylarımızı önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz basın toplantısıyla daha detaylı şekilde kamuoyuna duyuracağız.

 

AMACIMIZ HOŞ BİR SEDA BIRAKMAK

 

Güle oynaya bir kentsel dönüşüm yaparak Türkiye’ye bu konuda da örnek olmak istiyoruz. Bizim gayretimiz, bu işin güzel bir şekilde olması, sizin de memnun olmanız. Bunu hep birlikte yapacağız. Hiç kimsenin, hakkının yenmesine müsaade etmem. Söylediğimiz hiçbir şeyi bu zamana kadar yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız” şeklinde konuştu.

 

UZUN SÜREÇ GEREKTİRİYOR

 

Konuyla ilgili vatandaşlara teknik bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala da “ kentsel dönüşüm ile ilgili olarak ülke genelinde Bakanlığa yüzlerce müracaatı oldu. Bu müracaatlar neticesinde sadece 6 tane dosya Bakanlıkça kabul edildi. Bu sonuçlanan dosyalardan biri de bizim Cedit Mahallesi’yle ilgili kentsel dönüşüm projesidir. Kentsel dönüşüm uzun süreç gerektiren bir çalışmadır. Çedit’teki bu çalışmayı İzmit Belediyesi olarak  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte yürütüyoruz.

 

BİZİM ADIMIZA, ÇALIŞMALARI YÜRÜTEN FİRMA VAR

 

Projeyle ilgili yeni planların yapılması, yeni projelerin hazırlanması, vatandaşlarla olan diyaloğun sağlanması için bir ihale yaptık ve bu işleri Belediyemiz adına yürütecek bir firma belirledik.  Belirlenen bu firmanın ihale kanunu gereği yapması gereken işler var, bu işleri yaptıktan sonra bizlere teslim ediyor. Şuanda kentsel dönüşüm içerisinde olan binaların tek tek birer kimlik kartı hazırlandı. Her vatandaşımızın sahip olduklarının tespitlerini yaptılar. Süreç sonunda buradaki vatandaşlarımızın neyi var, bununla alakalı bunların değerleri nelerdir gibi tespitleri sonuçlandırıp bize teslim ettiler.   Projenin ikinci aşamasını tamamlayıp Bakanlığın onayına sunduk” dedi.

Vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Başkan Doğan, bu süreçte kimsenin mağdur olmayacağını, vatandaşların İzmit Belediyesine güvenmeleri gerektiğini söyledi.

 

BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ

 

Cedit mahalle sakinleri de,“ Belediye Başkanımız bizi karşısına alıp, süreci  anlayabileceğimiz şekilde tüm açıklığıyla anlattı.  Zaman zaman kaygılar içerisine düşebiliyor, bazı kişilerce yapılan  farklı yönlendirmelerle yanlış düşüncelere kapılabiliyoruz. Bu toplantıların devam etmesi de bizi çok rahatlattı.  Başkanımızın bizi mağdur etmeyeceğini biliyor ve ona sonuna kadar güveniyoruz” şeklinde konuştular.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2811

banner2800

banner2815

banner2804

banner2805

banner2806

banner2807

banner2808

banner2814

banner2812

banner2816