ŞEKER : “AK PARTİ LAF DEĞİL HİZMET ÜRETİR !”

   AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi İlyas Şeker, Gazi Meslis’te görüşmeleri devam eden 2022 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu’nun 6.gün görüşmelerinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün bütçesi hakkında AK Parti grubu adına konuşma gerçekleştirdi.

HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

   AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gazi Meslis’te görüşmeleri devam eden 2022 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu’nun 6.gün görüşmelerinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün bütçesi hakkında AK Parti grubu adına yapmış olduğu konuşmasında;

   “4'ü Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi olmak üzere -hiçbir partiye nasip olmayan- AK PARTİ hükûmetlerinin aralıksız 20'nci hizmet bütçesini görüşüyoruz. İnşallah, bundan sonra da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde daha çok AK PARTİ hükûmetlerinin bütçelerini görüşeceğiz.

   AK PARTİ, laf değil, hizmet ürettiği için; mahkeme kararıyla öğrencilerin burslarını iptal ettirmeyip öğrenci dostu olduğu için; ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız darbe sevicilerin değil, milletin.’ dediği için; PKK terör örgütünden övgü alan değil, korkulu rüyası olduğu için; şehit yakınlarına galiz küfürler eden değil, aziz şehitlerimizi ve yakınlarını baş tacı yaptığı için; bu milletin kürsüsünden el, ayak işaretleriyle aziz millete hakaret eden değil -Hacı Bektaş Veli'nin dediği gibi- eline, beline, diline sahip olduğu için aziz milletimizin kararıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, yirmi yılda yapılan 15 seçimi de kazanarak iktidar oldu; inşallah, iktidar olmaya da devam edecek. Ziya Paşa ne diyor? "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz/Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÜTÇEYE EN YÜKSEK KATKI SUNAN 2.KURUM

   “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, gayrimenkullere ait mülkiyet bilgilerinin muhafazasında, güncellenmesinde teknolojiyi de kullanarak vatandaşımıza kaliteli hizmet veren yüz yetmiş beş yıllık köklü bir kuruluştur. Ülke genelinde yılda 12 milyonun üzerinde işlem yaparken, 20 milyonun üzerinde vatandaşımıza yüz yüze, kaliteli hizmet vermektedir. Kasım sonu itibarıyla elde ettiği 20,3 milyar TL gelirle bütçeye en yüksek katkıyı sağlayan 2'nci kurum oldu.”

KURUM UYGULAMALARI

   “Değerli milletvekilleri, belki Millet İttifakı'nın hoşuna gitmeyecek ama Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu birkaç projeden övgüyle bahsetmek isterim. Öncelikle, Genel Müdürlüğün sunduğu güvenilir hizmet nedeniyle Dünya Bankası İş Ortamı Raporu'nda 190 ülke arasında 27'nci sırada yer aldı; tebrik ediyorum, inşallah hedef 1'inci sıra olacak. Web Tapu Projesi'yle taşınmazlarla ilgili bilgiler e-devlet üzerinden alınarak bazı hizmetler de internet üzerinden yapılabilmektedir. Tapunun karekodu cep telefonlarımıza okutularak direkt sahip olduğumuz gayrimenkulün yerine gidebildiğimiz gibi, gayrimenkulümüzle ilgili birçok bilgileri de alabiliyoruz. Mobil parsel uygulamasıyla günde 2 milyonun üzerinde parsel sorgulaması cep telefonlarından yapılabilmekte. Ülkemizde tesis kadastrosu tamamlanırken eski teknolojiyle üretilen kadastral veriler de teknolojiye uygun olarak güncellenmekte. Ayrıca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de 512 bin parselinin güncellenmesi yapıldı. TUSAGA Aktif Projesi'yle harita üretiminde mükerrer çalışmaların önüne geçilerek yüzde 30'un üzerinde zaman, maliyet ve iş gücü tasarrufu sağlanırken meteorolojik hava tahminlerinde ve fay hareketlerinin izlenmesi gibi birçok alanda hassas konum ölçümlerinde de kullanılmaktadır. Yurt dışına yönelik 6 dilde "Your Key Turkey" bilgi portalı projesi ve 5 dilde Web Tapu Sistemi "For Foreigner" Projesi tamamlandı. Yine, yurt dışındaki vatandaşlarımıza hizmet etmek için yurt dışı temsilcilikleri açıldı, açılmaya da devam ediyor. Farklı il ve ilçelerde bulanan vatandaşlarımız -dünyada ilk olan- bulundukları yerlerdeki tapu müdürlüklerine giderek işlemlerini yaptırabiliyorlar. Ayrıca, Türkiye Tapu Sistemine Geçiş Projesi de devam ediyor. Ve yine dünyada ilk olan ve Genel Müdürlüğün de vizyon projesi olan 3B Kadastro Altlıklarının Oluşturulması Projesi'yle bağımsız bölümlerin çevresiyle birlikte 3 boyutlu olarak görüntülenmesi sağlanacak.”

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

   “ ‘İnsanı yaşat ki; devlet yaşasın.’ anlayışıyla gece gündüz demeden milletimize hizmet eden, kurumların önünü açan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. İşine son derece sadık olan Server Dede gibi ser verip sır vermeden, teknolojinin bütün imkânlarını sonuna kadar kullanarak milletimize hizmet eden, bölgemize yatırımlar yapan Sayın Bakanımızı, Genel Müdürümüzü ve tüm çalışanları tebrik ediyor, bütçemizin hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

 

  

  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2817