Yıldızlı Resmen Aday

 Erenkaya içeride Yıldırım dışarıda

Yıldızlı’nın adaylık açıklamasında diğer aday Hikmet Erenkaya yanında bulunurken aday olması beklenen İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım ise bina önünde bekledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kongre takvimi kapsamında mahalle delege seçimleri ardından da ilçe kongrelerini tamamlamasının ardından sıra 1 Mart’ta gerçekleştirilecek il kongresine geldi. Kongreye sayılı günler kala İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa edip aday olacağını duyuran Harun Yıldızlı bugün CHP İl Binası’nda aday olduğunu resmen duyurdu. Adaylık açıklamasına CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, yeni seçilen ilçe başkanları, il ve ilçe yönetimleri, Pazartesi günü adaylığını duyuracak eski milletvekili ve eski belediye başkanı Hikmet Erenkaya, adaylığını açıklaması beklenen İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım ve çok sayıda partili katılım sağladı.

“EŞİT MESAFEDEYİZ”

Açıklamada açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Büyük CHP ailesinin bir adaylık açıklamasına geldiniz. Tüm adaylarımıza da eşit mesafedeyiz. Benim mutlu olduğum olay sizlerin partisine adaylarına olan desteğinizdir. Beraber çalışmaktan mutlu olduğum Harun Yıldızlı’ya eşine ve ailesine teşekkür ediyorum” dedi.  Sarıbay’ın ardından konuşan CHP İl Başkan adayı Harun Yıldızlı şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet Halk Partimizde almış olduğum siyaset eğitimi beni, bir göreve gelirken ‘görev istenmez, göreve örgütümüz layık görür’ etik değerleri temelinde şekillendirmiştir. Bilindiği üzere Harun Özgür Yıldızlı olarak ben bugüne kadar örgütümüzce tarafıma verilen her görevi yapmaya gayret ettim ve bu uğurda üzerime düşen her çabayı gösterdim.     Bugünden sonrada şartlar ne olursa olsun partimin adamı olmaya devam edeceğim.


“ONAYLAYAN DEĞİL KARAR VEREN İRADE”

Cumhuriyet Halk Partimize yakışır hoşgörü ve sağduyunun hakim olduğu seçim süreçleri ile seçilen  12 ilçemizin birbirinden kıymetli başkan ve yönetimlerini ziyaret ederek bütünleştirici, kolektif, geliştirici  yönetim anlayışına dair fikirlerimi kendileri ile paylaştım ve tamamını bugünkü adaylık açıklamamıza davet ettim. Ne mutlu bana ki tüm dava arkadaşlarımın da benzer düşüncelere sahip olduklarını, görmenin huzuru ile karşınızdayım. Örgütümüz; ortak akıl, kolektif yönetim, onaylayan değil karar veren irade diyor. İktidar ateşi diyor. Ben ve arkadaşlarım da aynısını diyoruz.

“KİŞİSEL DEVAMI DEĞİL”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde hiçbir fert bir diğerinin kişisel devamı değildir.  Öyle olduğunu düşünmek sosyal demokrasiye, katılımcı demokrasiye, özgür yurttaş birey kavramına karşı durmak olur. Onun yerine şöyle diyelim; her bir fert partimiz tarihi içerisinde bütünün kıymetli parçalarıdır. Bütün için önemlidirler. Böyle düşünelim ki ben ve arkadaşlarımın özgür yurttaş bireyler, onurlu Cumhuriyet Halk Partililer olarak davamıza nefer olduğumuzu ortaya koymuş olalım.

“BÜTÜNLEŞMEKTEN GEÇİYOR”

Son yerel seçimler göstermiştir ki; Partimiz tüm fikir ortağı bileşenleri ile birlikte  yerelde ve genelde iktidarın en güçlü adayı durumuna gelmiş, iktidar yolu bunca yıllık örgüt mücadelemiz sonucunda partimize sonuna kadar açılmıştır. Kocaelimiz’de 1987 seçimlerinde 2 bölge, 7 vekilin 4 tanesini kazandığımızdan beri genelde iktidar olamadık. İçimizde bir iktidar özlemi var. Bu özlemi gidermenin yolunun halkçı söylemimizin kuvvetlendirilmesi  ve sol politikalarla halkımızla bütünleşmekten geçtiğini çok iyi biliyoruz.

“DAHA HIZLI ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ”

Bu mahalde bize düşen görev; her şeyden önce Kocaeli de yıllardır süre gelen örgütümüzü yoran  ve artık her bir ferdimize umutsuzluk veren, rahatsız eden ‘ayrıştırıcı,  engelleyici, adamcılık’ yönündeki yapılara imkan tanımadan ‘bütünleştirici, kapsayıcı ve kolektif’ yapıyı kuvvetlendirerek  partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak olacaktır. Geçmişin hesaplarını değil, geleceğin plan ve projelerini düşünüyoruz. 2 milyon nüfusu 12 ilçesi 472 mahallesi olan Kocaeli’mizde  örgütümüzü hakim kılacak çalışmaları eksiksiz yapacağız. Kesinlikle gençlerimizin ve kadınlarımızın ifade alanlarını genişleterek, beyaz bir sayfa açacak amacımıza daha hızlı adımlarla ilerleyeceğiz.

“PARTİMİZİ HALKLA BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ”

Genel Merkezimizin parti politikalarını uygularken milletvekillerimizle bir bütün, ortak akıl prensibini benimseyen ortak dil kullanan İl başkanlığı ve 12 İlçe başkanlığının kollektif bütünlüğü ile İzmit belediye başkanımıza ve tüm ilçelerimizdeki meclis üyelerimize tam destek sağlayan bir yapıyı kuvvetle ayakta tutacak  sürekli gelişerek mutlaka ve mutlaka hedefimize varacağız. Büyükşehiri alacağız, ilk genel seçimde en çok vekili çıkartacak parti her şartta ve koşulda biz olacağız. Bu hedefimize hızlı adımlarla yürürken  1980 sonrası sendikalar, hemşehri dernekleri, meslek odaları ve benzeri siviltoplum kuruluşlarının tamamı ile zayıflayan bağlarımızı yeniden kuvvetlendirecek, ilişki ve paylaşımlarımızı en üst düzeye çıkartarak partimizi halkımızla bütünleştireceğiz.”

ERENKAYA YİNE İÇERİDE

Yıldızlı’nın adaylık açıklamasında Selman Yıldırım’ın parti binasın girişinde beklediği, Hikmet Erenkaya’nın ise adaylık açıklamasında Yıldızlı’nın arkasında durduğu dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Yıldızlı’ya partililerin verdiği destek salon dışına çıktı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.