banner2867
banner2873
banner2868

Eryürek AKP'den istifa etti

AKP'de il disiplin kurulu tarafından partiden ihraç edilmesine karar verilen Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek kurucusu olduğu AKP'den istifa etti. AKP Genel Merkezinin onaylamadığı için henüz ihracı kesinleşmeyen Eryürek'in istifa dilekçesini de AKP Derince İlçe Başkanlığı'na gönderdi Mehmet Eryürek'in istifası ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:


Partimizin kuruluşundan bu yana hizmet ettiğim teşkilat kademelerinde İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve 6 yıl süreyle de Derince İlçe Başkanı olarak görev yaptım. Partimizin kuruluş aşamasındaki ilke ve prensiplerinin, ülkemiz için yüklendiği misyonun, gaye ve amacın farkında olarak şerefle yürüttüğüm görevlerimde karşılıksız hizmet etmenin gurur ve onuruyla yaşadım.

2011 sonlarında göreve atanan İl Başkanı Mahmut Civelek` ten sonra Kocaeli Teşkilatlarındaki çözülmeler, grift ilişkiler, insanlara tepeden bakan despot yaklaşımlar, il yönetiminde görev yapan bazı şahsiyetlerin kamuoyundaki partimize zarar veren gözle görülür maddi gelişimleri, belediyelerdeki partimizin ilke ve prensiplerine aykırı faaliyetler,Derince Belediye Başkanının bozuk dili ve ağresif tavırlarıyla ve bazı özel ilişkilerindeki ciddiyetle izlenmesi gereken tutum ve davranışları ve daha burada ifade edemeyeceğim kadar yaşadığımız olumsuzluklar defalarca uyarmamıza rağmen düzelmemiş ve aksine şiddetini arttırarak devam etmiştir.

Mahmut Civelek ile başlayan bu süreç genel merkezimiz tarafından da bilinmesine rağmen hiçbir uyarı yapılmamış olması haddi daha da aşmalarına sebep olmuş ve bu şımarıklık neticesinde partimiz kan kaybetmeye devam etmiştir.

Doğruları konuşmaya çalışanları susturmak için işletilen disiplin mekanizması artık laçkalaşmış ve nefret patlamasına neden olacak kadar bayağılaşmıştır.

Her meseleyi halının altına süpürmeyi hüner zanneden bu yerel anlayış her nedense bölge milletvekilleri tarafından da genel merkeze detaylarıyla anlatılmamaktadır.

Sayın Başbakanımızın sevgi sopasıyla teşkilatları dövmeyi adet edinmiş şahsiyetlere tahammül edilmesi artık imkânsızdır.

Onlarca kişiyi disipline vererek hizaya getirmeye çalışan Mahmut Civelek uzlaşma yönünü tercih etmeyerek kişisel egosu ve despot yönetim anlayışıyla insanları partisinden soğutarak bir bir uzaklaştırmaktadır.

Şahsım bu partiye kendi isteğimle kayıt oldum.

Şerefli ve onurlu bir şekilde görev yaptım ve partim için lüzumlu olan her yerde yanlışların düzeltilmesi için olanca gücümle mücadele ettim, haksızlık ve entirikalar karşısında susmadım.

Sesimizden rahatsız olanların sesimizi kesmek için tercih ettikleri yöntem bizi dinlemek yerine yıllarca gece-gündüz demeden hizmet ettiğimiz partimizden ihraç etmek niyeti oldu.

Genel Merkeze intikal eden disiplin sürecinin olumlu veya olumsuz sonucunu beklemiyorum ve merakta etmiyorum.

“Kimse beni bu partiden ihraç edemez, ancak ben istersem giderim” demiştim ve öyle de yapıyorum.
Ak Parti üyeliğimden bu gün itibariyle İSTİFA EDİYORUM.

Böylelikle yıllarca partisine en üst noktada hizmet etmiş bir İlçe Başkanını ihraç etme utancından da partimizi kurtarmış oluyorum.

Ak Parti`ye yapacağım son katkımda bu olsun.

Beklenenin aksine ailemde dâhil olmak üzere kimseye ama hiç kimseye istifa edin demeyeceğim fakat gelişmeler ışığında Derince Ak Parti` de önümüzdeki süreçte yaşanacaklar için sorumluluk alması gerekenlerin günah keçisi aramak yerine özeleştiri yapmalarının daha uygun bir davranış olacağı kanaatimi bildirir, üyelikten derhal düşürülmem için gereğini rica ederim.

04.03.2013 tarihinde tarafıma iletilen İl Disiplin Kurulu kararı İl Başkanlığı tarafından talep edilen “Partiden Kesin İhraç” talebine uygun bir şekilde sonuçlanmış olup dosya hakkımdaki nihai kararı vermek üzere son merci olan Genel Merkez Disiplin Kuruluna gönderilmiştir.

Mehmet Eryürek olarak tüzüğün vermiş olduğu 10 gün içindeki itiraz hakkımı kullanmadım, kullanmayacağım.

Sebebi; Savunma olarak adlandırılan 7 sahifelik bildirimimde yazdığım yazıların haklılığını doğrular mahiyetteki ifadelerimin bulunduğu dosyamın lüzumlu her bilgiyi barındırdığı ve genel merkezimizin verdiğim bilgiler ışığında Kocaeli` de nelerin değiştiğini görebilmelerini sağlayacağına olan inancımdır.
Ancak ben böyle düşündüğüm halde İl Disiplin Kurulundan bana gelen iddiaların içeriği tamamen KÖŞE YAZILARIMDAN derlenmiş olmasına ve benden buna göre savunma yapmam istenmesine rağmen Disiplin karar metninde” Gerçek Kocaeli.com isimli İnternet sitesinde ve FACEBOOK yazılarında isnat edilen suçun işlendiği tespit edilmiştir” yazılması bana verilen savunma hakkının bilerek ve kasıtlı bir şekilde nasıl engellenmek istendiği açıkça görülmüştür.

FACEBOOK yazılarım hakkında bana hiçbir tebliğ yapılmamıştır.

Disiplin kurulu ancak ve ancak kendisinden talep edilen suçlarla ilgili karar verebilir ve suça başka bir suç daha ekleyerek konuyu değerlendiremez. Eğer ilave bir suç isnat edilirse onu da ayrıca değerlendirir ve benden de ayrı bir savunma isteyebilir.

Bu tam bir fiyaskodur ve kurul disiplin suçu verirken suç işlemiştir.

Eğer sonucu değiştirmek istersem bu benim için önemli bir fırsattır ve niyetlerini ele verenleri mahcup etmek istersem yargıdan tek celsede geçecek bu fiyaskoyu çok iyi kullanabilirim.

Ancak böyle bir niyetim yok çünkü genel merkezin alacağı müspet veya menfi kararın benim için artık bir bağlayıcılığı yoktur.

Amaç hâsıl olmuştur ve genel merkeze gitmesini istediğim bazı soru işaretleri artık yerine gitmiştir. Merak eder sorarlarsa elimdeki ve hafızamdaki bazı bilgileri artık Ak Parti üyesi olamayan bir şahsiyet olarak kendilerine verebilirim.

Ak Parti` de siyasete başladım ve görevlerimi yerine getirirken kimseye ama kimseye diyet borcum olmadı.

Ülkemizin siyasetle düzelmesi gereken sorunlarının çözümüne duyarsız kalmadan ancak siyasi bedel ödemiş bir babanın evladı olarak siyasetin vefasının olmadığının da çok farkında olarak icra ettiğim tüm vazifelerimde bütün gayretimle doğruları savunmaya çalıştım.

Başbakanımı severim. Gayretini bilirim ve takdir ederim.

Tüm insanların nasıl beni eleştirmek hakları varsa bende gördüğüm eksiklikleri sebebiyle herkesi eleştirme hakkına sahip olduğuma inanırım.

Bu Genel Başkanım ve Başbakanım da olsa değişmez kuralımdır ve bu sebeple nefsi her zaman okşanmaya alışmış kişiler tarafından hoş karşılanmaz ve yadırganırım.

Parti içi özel toplantılarımızda yaptığım eleştiriler kapalı kaldığı için beni gazete haberlerinden takip edenler yaptığım tüm eleştirilerimi ilçe kongrelerinden sonraki tutum ve davranışlarım olarak algılamışlar ve zihinlerinde farklı bir kişilik olarak şekillendirmişlerdir.

Bu doğaldır ancak gelinen süreci iyi okuyanlar ve bizi iyi tanıyanlar bu kararın alınmasındaki asıl amacın çok başka olduğunu gayet iyi bilmektedirler.

Bir söz söylemiştim; Bu partiden beni ihraç edemezler ancak ben istersem giderim demiştim.

İşte bu gün o gün.

İlk aşama istediğimiz gibi şekillenmiştir.

Genel Merkezimize ulaşmasını istediğim dosya artık ellerindedir.

Amaç hasıl olmuştur ve bu parti gerçekten emin ellerde ise Kocaeli siyasetini bu noktaya getirenler artık sorgulanabilir hale gelmiştir.

Büyük emekler verilerek bir noktaya getirilen Kocaeli siyasetinin artık emin ellerde olmadığı ve Sayın Başbakanımızın kredisinin hoyratça harcanarak bazı güçlerin emellerine alet edildiği artık çok aşikârdır.

Bizim sesimiz bu kadardı.

Asıl gücü elinde tutanların sessizliğini de Allah` a havale ediyoruz.

Saf, temiz, beklentisiz ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisiyle her türlü mücadeleyi veren ve vermeye hazır insanların duygularıyla oynanmasının müddeti dolmuştur ve bundan böyle mücadele edilmesi gerekilen elit bir tabak oluşmuştur Kocaeli` de.

Tek karar verici onlardır ve aşağıdakilerin safiyane gayretleri onları daha da şımartmaktadır.

Bu tahammül edilemez tavırlara isyanımız vardır.

Dün belediye başkanları hakkında yayınladıkları dosyaları ülke gündemine oturanlarla halay çekenler bizi kendilerini eleştiriyoruz diye partiden ihraç edenlere sus-pus oluyorlarsa aklımıza binbir şeyin gelmesi de doğaldır.

Yine dün “Haramzadeler, Karunlar” diyenler bizlerle birleşirken merasimler yapılırken bu dava için gece gündüz demeden koşturan yine bizler bu partiden nasıl atılırız diye hesaplara muhatap oluyorsak yine binbir kere düşünürüz.

İmralı ile görüşerek binlerce insanımız şehit edenlerin dağdan inerken nasıl karşılanacağının hesabı yapılıyorken kelle koltukta hizmet edenleri nasıl dışlarız diye türlü türlü katakulleler yapılıyorsa yüz bin kere daha düşünürüz.

Bu günlerde bağrımızı açıp tahammül ettiklerimize bakınca bizlerin neden gönderilmek istendiğimizi daha iyi anlamaktayız.

Sesini çıkarana sus, sövene-dövene eyvallah.

Hep şöyle avuttuk kendimizi; Bunları başbakan bir bilse… Bunları perişan eder.

O güzel insana bunları iletecek soylular nerdedir acaba?

Neden susarlar bilir miyiz?

Bizim haklılığımızı savunacak bir dil yok mudur koskoca Kocaeli` de?

Vardır elbet, biliriz ama neden sustuklarını da iyi biliriz.

Ebu Müslim Horasani ve Şeyh Edeb-Ali Hazretlerinin özlü sözleri duvarlarında mıhlıdır hepsinin ama ne yazık ki kaldırıp kafalarını okumazlar bir türlü.

“ Onlar düşmanlarını dost edinmek için gerçek dostlarını yanlarından uzaklaştırdılar. Dost edinmek istedikleri düşmanları dost olmadılar. Yanlarından uzaklaştırdıkları dostları da düşman oldu ve ikisi de aynı safta birleşince yıkılmak mukadder oldu”

“Ey oğul! Unutma ki, yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir.

Haklıysan mücadeleden korkma !”

Bir kişinin Kocaeli` ye ettiklerine mi yanarsınız onu seyreden soylularımıza mı yanarsınız?

İstediğiniz tarafa bakın…

Ben baktığım her tarafta başka yüzler görmekteyim.

Fazla detay yapmayacağım.

Bu kadarla yetineceğim ancak bundan böyle maskelenmiş yüzlerin görülmesi için elimdeki fenerimi sürekli yüzlerine tutacağım.

Siyasi tarafım Ak Parti` de bugün itibariyle bitmiştir.

Genel Merkezin alacağı kararı beklemiyorum.

Ak Parti` ye ben kayıt olmuştum ve ben istifa ediyorum.

Kocaeli` de nelerin döndüğünü bilen birisi olarak mücadelem bitmemiştir, devam edecektir.

Bundan böyle siyasi birlikteliğim olmadan özgürce konuşmaya, yazmaya devam edeceğim ve ülkemin sorunlarına duyarsız kalmadan sürdüreceğim yaşantımı.

Derince siyasetinin dışında Kocaeli siyasetiyle ilgili çalışmalarım olacaktır.

Bunları daha sonra paylaşmak umuduyla hepinize selam ederim. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2869

banner2870

banner2871

banner2872