banner1802
banner1801

 Bugün 10 Ağustos 2014, Hicri 14 Şevval 1435, insanlık tarihinin dolayısı ile İslam tarihinin en önemli kırılma anlarından, kilometre taşlarından birini teşkil edecek olan bir hadisenin tarihi olarak kaydedilecek.

Bugün milletimiz, klasik ifade ile 5000 yıllık geçmişinde, ilk kez tüm unsurlarının da iştiraki ile devletinin başını seçecek. 2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminin neticeleri yalnızca ülkemizi değil, aynı zamanda bölgemizi, üzerinde konumlandığımız Asya ve Avrupa kıt’alarını, Müslümanların nefes alıp verdiği her coğrafyayı, tabiatiyle tüm dünyayı tesiri altına alacak bir vak’a olacak.

Bugün biz sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda Mısır’ın,  Suriye’nin, Filistin’in, Myanmar’ın, Doğu Türkistan’ın, ezcümle yeryüzünde kan ve gözyaşı dökülen, sömürü ve zulüm yaşanan tüm coğrafyaların ve mazlum halkların cumhurbaşkanını seçiyoruz.Kısacık hayatımda 10’dan fazla yerel ve genel seçimde, referandumlarda oy kullanan bendeniz için bugün kullanacağım rey en önemli bir tercih olacak.

Bugün idrak ve iştirak ettiğimiz seçimlerde 3 aday yarışıyor. İlki ve en kuvvetlisi olan, Türkiye’nin son 12 yılına Başbakan, inkılapçı ve vizyoner olarak damgasını vuran Recep Tayyip ERDOĞAN, diğeri ise iktidarın başarıları, gücü ve halktaki sarsılmaz karşılığı karşısında diz çöken iktidarsız muhalefetin ortak, çatı adayı Ekmeleddin İHSANOĞLU, bir diğeri ise etnik ve güdük dipçik vesayeti siyasetinin adayı Selahattin DEMİRTAŞ. İlk kez başını kendi iradesi ile seçecek olan cumhur, bugün sandık başında hem kendisinin, hem gelecek nesillerin ve hem de dünyadaki mazlumların kaderini belirlemek üzere söz söyleyecek.

Seçim kampanyalarının sloganlarına baktığımız zaman, hangi adayın millette makes bulduğunu kolaylıkla tespit etmek mümkün. Etnik ve dipçik siyasetin adayı DEMİRTAŞ: “Bir cumhurbaşkanı düşünün...”; ana ve yavru muhalefetin ve küsurat partilerin direksiz çatı adayı EKMELEDDİN “Ekmek için...” gibi anlamsız, muğlak ve zorlama sloganları tercih ederken; seçimin muhtemel galibi Başbakan ERDOĞAN’ın sloganı“MİLLETİN ADAMI” oldu. Elbette sağduyu sahibi halkımız icraatlara, söylemlere, dış görünüme baktığı gibi, slogana da bakarak değerlendirmesini yapacak.

Neden MİLLETİN ADAMI ERDOĞAN?Bu sorunun cevabı Başbakan’ın hayat hikayesinde, siyasi yolculuğunda gizli. Bu sorunun cevabı 1994’te henüz 40 yaşındayken seçildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden başlayıp 10 Ağustos 2014’e kadar verdiği hizmetlerde ve icraatlarında anlamını buluyor. Kendisi de halkın vasat bir kesiminden gelen ERDOĞAN, hayatı boyunca hangi mevkie ulaşırsa ulaşsın, milleti ile bağlarını koparmadan yürümüştür. O’nu bir gün taksi durağında şoförlerle simit yerken, bir başka gün bir fakir sofrasında çat-kapı iftar ederken, bir başka gün Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bir kanaat önderinin dizi dibinde sohbet dinlerken, yine bir başka gün bir şehidin taziye evinde davudi sesi ile Kur’an tilavet ederken gördü bu millet. Dolayısı ile MİLLETİN ADAMI sloganı bu seçimlerde kullanılan en manalı ve net söz olmuştur. Yalansız, şeksiz ve şüphesiz, abartıdan uzak bir tanımlama oldu.

Bu satırların yazarı olan bendeniz, bugün aziz milletimizin bu sloganın gerçekliğine sandık başında evet diyeceğine inanıyor. Kanaatim ve inancım, Başbakan ERDOĞAN’ın en az % 54 ile ilk turda Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçileceği istikametindedir.Allah subhanehu ve teala utandırmasın ve hayırlı eylesin.

MİLLETİN ADAMI ERDOĞANsloganına bir ekleme ve değişiklikte bulunarak tarihe kayıt düşmek istiyorum.MİLLETİN ADAMI olarak bugüne kadar başarılı hizmetlerini yürüten RECEP TAYYİP ERDOĞAN, Allah’ın izni ile bugün alınacak neticeden sonra Türkiye’de ve özellikle İslam aleminde ÜMMETİN ADAMI ERDOĞANolarak anılacaktır. İBB Başkanlığı ile başlayan, Başbakan olarak devam eden hizmet dönemi, tüm ümmete en hayırlı katkıların verildiği bir zafer ve fetih dönemine evrilecektir. VE MİN ALLAHİT’TEVFİYK / Başarı Allah’tandır.

 

İKİ DOĞU ve İKİ BATI’NIN RABBİNE EMANET OLUNUZ...Yavuz Selim Kurt Milat


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1810

banner1811

banner1812

banner1813

banner1814

banner1815

banner1816

banner1817

banner1818

banner1819

banner1803

banner1804

banner1805

banner1806

banner1807

banner1808

banner1809

banner1820

banner1821

banner1822

banner1823

banner1824

banner1825

banner1826