banner1648

  Başkan Karaosmanoğlu, Mardinli muhtarlarla buluştu

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Mardinli muhtarlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin organize ederek The Ness Otelde ağırladığı muhtarlarla olan buluşmasına, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Lütfi Efil, Kocaeli Mardinliler Derneği Başkanı Necmettin Kaya, Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Latif Arslan, Gölcük Muhtarlar Dernek Başkanı Bilge Saral ve Mardinli yüz yirmi muhtar katıldı.

 

“İNSANLIK OLARAK DOSTLUK VE SEVGİ KENTİDİR”

Birliktelikte bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Mardin, tarih, medeniyet, hoşgörü ve sevgi kentidir. Her türlü güzellikleri içerisinde barındırıyor. İnsanlık olarak dostluk ve sevgi arıyoruz. Sevgimizi, dostluğumuzu ve kardeşliğimizi artıralım. Bu duyguların güçlü olduğu yerde şer odakları barınamaz. Şer odaklarının barındığı yerler kin, nefret ve düşmanlığın olduğu yerlerdir. Ülkemizde paylaşamadığımız hiçbir şey yoktur” dedi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ VE HÜKÜMETİMİZ GÖREV VERDİ”

Hep birlikte şükreden ve nimetleri paylaşan bir toplum olacağız vurgusu da yapan Karaosmanoğlu, “Güzellikler bizi bekliyor. Kötülüğün ta kendisine düşman olmalıyız. Onun için dostluk ve kardeşliği önemsiyoruz. Bize Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimiz görev verdi. Mardin ve Nusaybin başta olmak üzere tecrübe paylaşımının yanı sıra görülen eksikliklere karşı bizlerin destek vermelerini istediler. Verilen bu görevi seve seve yerine getiriyoruz. İşte bu projelerimizden bazılarını yaptık, yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

“SİYASET YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİL, HİZMET ETMENİN ARACIDIR”

Türkiye’mizin her tarafı bizim için aynı olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “ Kentlerimizi imar edeceğiz. Kardeşlerimiz güven içerisinde dostça yaşayacak. Şunu da belirtmem gerekir ki Mardin asla terörle anılmamalıdır. Bu noktada sizlere büyük görevler düşmektedir. Muhtarlık ve idarecilik zor bir şeydir. Büyük bir sevgi ile sizler ve bizler vatandaşımıza karşı gönlümüzü açacağız. Yorulduğunu hissedeceğiniz anlar muhakkak olacaktır ancak, ortaya koyulan hizmetleri gördükçe her şeyin geride kaldığını göreceksiniz. Hep birlikte canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Sizler de bilirsiniz ki siyaset yan gelip yatma yeri değil, hizmet etmenin aracıdır” ifadelerini sarf etti.

 

“MARDİN’DE HUZURLU GĞNLER YENİDEN İNŞA EDİLECEK”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin halkı için canı gönülden çalıştığını belirten Karaosmanoğlu, “Ülkemizde ayrım yapmadan her köşesini kalkındırmak için mücadele ediyorlar. Bizler de bu noktada taşın altına elimizi koyuyor ve sorumluluk alıyoruz. Bildiğiniz üzere, Kocaeli sanayinin başkentidir. Kocaeli’de güzel bir birlikteliğimiz var. Her kesimle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. 1999 depremini yaşamış Kocaeli, artık o günlerin izlerini taşımıyor. Artan nüfusumuza rağmen bizler hiçbir zaman mazeret üretmedik. Devletimizle ve insanımızla birlikte çalıştık. İnşallah Mardin’de de bu olacak ve güzel ve huzurlu günler yeniden inşa olacak” şeklinde konuştu.

 

“HEP BİRLİKTE DİRİ OLACAĞIZ”

Mardin Dara’daki ziyaretimizde çocuklarımızın park talebine kayıtsız kalmadık, gerekenin yapılması için talimat verildiğini de söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de, Avrupa’nın köylerinden daha güzel köyleri burada oluşturuyoruz. Geçmiş yıllarda Avrupa’nın çöplüğünden araç getiren Türkiye artık çok gerilerde kaldı. Şimdi el açmayan bir ülke konumundayız. Bu bir onurdur. Büyükşehir olarak ellimizdeki imkanları paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yaptıklarımızın daha fazlasını Mardin’de ve Diyarbakır’da yapabilecek enerjimiz var. Hep birlikte diri olacağız. Türkiye’nin mozaiğinin ne kadar güzel olduğunu kıskananlar var” dedi.

 

“BU MİLLETİN ONURUYLA KİMSE OYNAYAMAYAZ”

Bu topraklarda yeniden büyük medeniyetler kuracağız hatırlatması yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Nimetleri paylaşacağız, paylaştıkça o kadar daha büyüyeceğiz. Bütün savaşların sebebi paylaşamamaktır. Devlet insan içindir, devleti yöneten herkes de vatandaşımız için çalışmakla yükümlüdür. Unutmayalım ki 15 Temmuz hain FETÖ darbesini hep beraber yaşadık. Hep beraber çok uyanık olacağız. Bu milletin onuruyla kimseye oynayamaz. Halkımız bir bütün olarak darbecilere karşı gerekeni 15 Temmuz’da yaptı. Bu millete ihanet edeleri asla affedemeyeceğiz. Köylerimize sizlerle sahip çıkacağız. Sahip çıkamadığım hiçbir şey bizim değildir. Mardin’deki bütün muhtarlarımızı kentimizde ağırlayacağız. Mardin’deki kardeşlik ortamını tanıtacağız. Mardin’in ve Diyarbakır’ın insanlarını Allah için seviyorum. Gönülden ifade etmek isterim ki bir kez daha kentimize hoş geldiniz. Şehrimize bereket getirdiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“KOCAELİ-MARDİN GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUŞMUŞTUR”

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da yaptığı konuşmada; “Değerli konuklar, güzel bir ortamda sizlerle birlikte olmaktan, Mardin’imizin siz değerli muhtarları ve sizlerin şahsında Mardin’imizi Kocaeli’mizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hepinize hoş geldiniz diyorum.  Sizler buradasınız ve bu buluşmalar devam edecek. Kocaeli’mizden birçok muhtarımızı Kocaeli’mizin insanını Mardin’e göndereceğiz. Bütün bu amaçlananlardan sonra inşallah asıl gayemiz olan kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Bir olmanın,  beraber olmanın Türkiye Cumhuriyetinin onurlu, şerefli bir bireyi vatandaşı olmanın, bu topraklarda yaşanan bütün gelişmeleri, zenginlikleri ve güzellikleri paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Bu vatan toprakları kanla, canla ve her bir vatandaşın katkısıyla, gayretiyle geleceğe taşınan ve taşınacak olan bir büyük emanet bir büyük mesuliyettir. Bu kardeşliğimizin tesis ve temin edilmesi çok büyük önem taşıyor. Kardeşlik hukukunun güçlü olması bizi birbirimize bağlayan her türlü tehlike, tehdit ve ihanet karşısında en büyük güvencemiz olur. Kocaeli-Mardin bir gönül köprüsü oluşmuştur. Bu vatan toprakları üzerinde 80 milyon her bir birey ötekinin kardeşi. Bu topraklarda bu cumhuriyetin sınırları içerisindeki her şey hepimizin ortak eseridir. Onun için yarın ve öbür gün Kocaeli’nde gördüğünüz her şey eminim size gurur, güç ve güven verecektir” dedi.

“GÖNLÜ EN ZENGİN VE EN YÜCE DEVLETİYİZ”

“Bugün Türkiye, Dünya’nın 16’ncı ve Avrupa’nın 6’ncı büyük ekonomisidir” diyen Güzeloğlu, “Bu her geçen gün hızla devam ederek 2023’te inşallah dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine doğru gidiyoruz. Türkiye’nin bu büyük yürüyüşünde sadece maddi kalkınmayla değil, manevi ve insani değerleri de dünyada tutan ve kaldıran ahlaki, imani ve insani vazifesini tüm dünyada mazluma, mağdura sunan bir ülke olarak da en önde dimdik ayakta olduğunu görüyoruz. Bu ülke 3 milyonu aşkın savaş mağduruna, muhtacına sınırlarını, sofralarını, kapılarını açtı. Biz dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama gönlü en zengin ve en yüce devletiyiz. Bugün Mardin, sadece Türkiye için değil dünya için kadim bir medeniyet şehridir. Mezopotamya’nın geleneksel bilgeliğinden gelen insanının erdemi ve çok kültürlü yapısıyla dünyanın bildiği bir kadim gelenek ve medeniyet şehridir” açıklamasını yaptı.

 

“MARDİN BİZİM, KOCAELİ SİZİN”

“Tamamlanacak barajıyla, kültür turizmiyle, eğitim alt yapılarıyla Mardin müthiş bir zenginlik, derinlik demektir de” diyen Güzeloğlu, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Hepimize düşen aynı zamanda tarım arazilerimizi işlemek, zenginleştirmek, sonraki kuşaklara gelişmiş bir Mardin, Kocaeli ve Türkiye devretmektir. Sizlerden beklenilen ve istenilen doğrunun, milletin hayrına yararlı olan duruşun ve şüphesiz kentimizin, insanımızın kalkınması için gerekli olan bu tavrın temsilcisi olmanızdır. Kocaeli’nde gördüğünüz bütün güzellikler aslında sizin de güzellikleriniz sizin de zenginlikleriniz. Mardin bizim Kocaeli sizin. Rabbim bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” Birliktelik Mardinli muhtarlarla yapılan istişarenin ardından çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1621

banner1019

banner1619

banner1620

banner1649