banner2417

Kentsel Yenilemede 59 Daire Satışa Çıktı

İhale Tarihi 26 Mayıs Olarak Belirlendi

Yenikent Mahallesi Araptepe Mevkii’ne depreme dayanıklı, otoparkı bulunan, sosyal ve yeşil alanlara sahip kentsel yenileme projesini kazandıran Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün öncülüğünde bölgeye 428 daire ve 7 işyerinden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa ediliyor. Yaklaşık 30 bin m² büyüklüğündeki alana inşa edilen 10 bin m2’si yeşil alana ayrılmış proje kapsamında Derince Belediyesi kendi payına düşen dairelerden 59 tanesini açık ihale yöntemi ile satışa sunacak. İhale 26 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00'de Derince Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılacak. Dairelerin muhammen bedelleri 285 bin TL ile 750 bin TL arasında değişiyor.

Şartnameler Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde

2+1, 3+1 ve 4+1 ‘den oluşan dairelerin satış ihalesine katılmak isteyen vatandaşların her bir bağımsız bölüm için 250 TL’den oluşan ihale şartnamesini Derince Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünden imza karşılığı alıp, geçici teminat bedellerini yatırdıktan sonra hazırladıkları dosyaları en geç 25 Mayıs Salı günü saat 16:00’ya kadar Derince Belediyesi’ne teslim etmeleri gerekiyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve satışa sunulan dairelerin metraj ve fiyat bilgilerini incelemek isteyen vatandaşlar www.derince.bel.tr üzerinden İhale Rehberi’ne girebilecekleri gibi 0 262 2394015 (Dahili 215-216) numaralı telefonlardan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne ulaşabilecek.

BAŞVURU KOŞULLARI:

A) Gerçek / Tüzel Kişilerde Aranan Şartlar:

- Şartname bedelinin yatırıldığına dair makbuz (Asıl)

- Geçici teminatın yatırıldığına dair makbuz veya Teminat Mektubu (Asıl)

- Derince Belediyesinden Borcu Yoktur Belgesi (Asıl)

- Kanuni adresini belirten Adres Beyanı (Gerçek Kişilerde; İkametgâh Belgesi)

- Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren Noter tasdikli İmza Sirküleri (Asıl) (Gerçek Kişilerde: Noter tasdikli İmza Beyannamesi Derneklerde; Derneğin Noter onaylı imza sirküleri veya ihale ile ilgili Yönetim Kurulu Kararı ile ihaleye katılmak için yetki verilen kişiye ait Noter onaylı İmza Beyannamesi)

Tüzel Kişi; Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu odadan 2021 yılına ait Oda Kayıt Belgesi (Asıl) / Gerçek Kişi; Nüfus Kayıt Örneği) / (Dernek; Dernekler Müdürlüğü Faaliyet Belgesi)

Vekaleten katılımda Noter tasdikli vekaletname ile vekilin İmza Beyannamesi(Asıl)

Ortak katılım olması halinde Noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi (Asıl)

Katılımcı tarafından İmzalı Şartname

B) Diğer Şartlar

- Söz konusu ihale, 2886 sayılı D.İ.K.’na göre düzenlenmiş olup, istenen bütün bilgi ve belgelerin (geçici teminat belgesi dâhil) bu Kanuna uygun olması gerekmektedir.

- İhale şartnamesi, her bir bağımsız bölüm için 250,00-TL bedel karşılığında Derince Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünden imza karşılığı istekli veya yetkili vekillerine verilecektir. İhale şartnamesi aynı yerde ücretsiz görülebilir.

- Derince Belediyesine borcu bulunan özel ve tüzel kişiler ihaleye katılamazlar. Ancak borçlarını ödediklerine dair makbuzun ibrazı halinde ihaleye katılabilirler. İhaleye katılmak isteyen taliplilerin Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Biriminden “Borcu yoktur belgesi” almaları zorunludur.

- İstekliler istenen bütün bilgi ve belgelerin asıllarını veya noter tasdikli suretlerini eksiksiz olarak hazırlayıp, dosyalarını en geç ihale gününden 1(bir) iş günü önce 25.05.2021 Salı günü, saat 16:00’ya kadar Derince Belediyesi Ek Bina 4. katta bulunan Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim edebileceği gibi aynı tarih ve saate kadar İdareye ulaşması şartıyla iadeli taahhütlü olarakta gönderilebilir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2352