banner2128
banner2129
banner2131
banner2130
banner2147

Dört Mevsim Fotoğraf Yarışması başvuruları devam ediyor
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Dört Mevsim Kocaeli’ Fotoğraf Yarışması için başvurular devam ediyor. Başvuruları 12 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek olan yarışmaya yine yüzlerce fotoğrafçının binlerce fotoğrafla katılması bekleniyor. Yarışmaya katılım formları tüm fotoğrafçılara dağıtılırken formlar aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’nden ve www.kocaeli.bel.tr adresinden alınabiliyor.

 

7 YILDA 8972 ESER YARIŞTI

Geleneksel olarak düzenlenen ve 7 yılda 1566 kişiye ait 8972 eserin katıldığı yarışmaya amatör ve profesyonel fotoğrafçılar bu yıl da yoğun ilgi gösteriyor. Kocaeli dışından gelenler olduğu gibi yurt dışından gelen fotoğrafçılar da yarışmaya katılıyorlar.

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 5 BİN TL

Birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin TL ödül takdim edilecek olan yarışmada 1000 TL Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü, 750 TL Jüri Özel Ödülü, 500 TL üç adet mansiyon ve 100’er TL de satın almalara verilecek. Yarışmanın son katılım tarihi ise 12 Ekim 2012 Cuma günü olarak belirlendi.

 

FOTOĞRAFLARLA KOCAELİ

Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini ortaya çıkarmak için düzenlenen yarışma Kocaelili olma bilincini oluşturmayı ve aynı zamanda fotoğraf sanatına katkı sağlamayı hedefliyor. Kocaeli’nin bilinen ya da bilinmeyen güzelliklerini gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen yarışmanın değerlendirmesini fotoğraf sanatçıları yapacak.

 

KATILIM KOŞULLARI

• Yarışma, Seçici Kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açıktır.

 

• Katılımcılar yarışmaya en çok 10 adet renkli baskı ile katılabilirler.

 

• Fotoğraflar, Kocaeli sınırları içerisinde çekilmiş ve daha önce hiç bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Ödül almış fotoğrafların kadraj farklılığıyla tekrar katıldığı tespit edildiği zaman yarışma dışı bırakılır. Ödül almış ise ödülü geri alınır. Bu durum diğer sıralamaları değiştirmez.

 

• Fotoğrafların uzun kenarları 45 cm'den uzun, kısa kenarları 18 cm'den kısa olmamalıdır. Herhangi bir yüzeye yapıştırılmış, paspartulu ve kenar boşlukları olan fotoğraflar kabul edilemez.

 

• Fotoğraflar, baskıları dışında 300 dpi çözünürlükte, en yüksek sıkıştırma kalitesinde, baskı kadrajında ve JPEG formatında CD’ye kayıtlı olarak gönderilecektir. CD kaydı olmayan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

 

• Fotoğrafların arka sağ alt köşelerine yapıştırılacak etiketlere, altı rakamdan oluşan rumuz yazılmalı ve tüm fotoğraflara sıra numarası verilmelidir. (Örnek: 123456-1)

 

•  Yarışma koşullarına uymadığı belirlenen fotoğraflar, yarışma dışı bırakılacaktır.

 

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül,  unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

 

• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapanlar ile ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır.

 

•  Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

 

• Ödül alan ve satın alınan fotoğraflar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arşivine alınacak ve şehrimizin tanıtımı amacıyla belediyemizin uygun gördüğü çalışmalarda ve başka kamu kurumlarının aynı amaçlı çalışmalarında da, eser sahibinin ismi belirtilerek kullanmalarına izin verilecektir. Bu durumda ayrıca bir telif ödenmeyecektir. Eser sahibinin kullanım hakları saklı kalacaktır. Arşivimize bağışlanan fotoğrafların kullanım hakları da ödül alan ve satın alınan fotoğraflar ile aynı olacaktır. Ödül alan fotoğraflar TFSF yayını olan Almanak-2012 kitabında kurumumuza ayrılan sayfalarda da yer alacaktır.

 

• Sergilenen fotoğrafların dışında kalan fotoğraflardan da satın alınmasına karar verilen fotoğraflara 100 YTL ödenecektir. Satın alınmasına karar verilmiş fotoğraflar iade edilmeyecektir.

 

• Eserler gönderildikleri ambalajda ve biçimde iade edileceklerdir. (Elden teslim edilenlerin iadesi elden, kargo ile gönderilenlerin iadesi ise kargo ile yapılacaktır.) Eserlerin iade işlemi sırasında oluşabilecek kayıp ve hasarlardan kurumumuz, TFSF ve KASK sorumlu değildir. 1 ay içinde geri alınmayan ya da adresinden geri dönen eserler tutanakla TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir.

 

• Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner2142

banner2141

banner2143

banner2144

banner2146

banner2132

banner2145

banner2134

banner2135

banner2136

banner2137

banner2138

banner2139

banner2140